Dátum: 16. januára 2024 Autor: Kristína Charvátová Komentáre: 0
Korčuľovanie na zamrznutom jazere už aj v Bratislave!

Počasie v posledných dňoch je ako stvorené na zimné športy. Teplota klesla pod nulu, a síce väčšinu obyvateľov Bratislavy to skôr trápi, nájdu sa aj nadšenci, ktorých to vyženie von.

Korčuľovanie na Železnej studničke ako kedysi

Tí starší si určite pamätajú, ako sa na Železnej studničke kedysi ako deti korčuľovali. To boli časy! Teplota bola dlhodobo poriadne pod nulou a nič teda nebránilo tomu, aby sa tam do sýtosti vyšantili. Dnes sú však zimy iné, teplejšie. O to viac nás teraz teší, že sa po dlhej dobe opäť po Železnej studničke preháňajú nádejní hokejisti či krasokorčuliari. Príďte si to vychutnať aj vy, kým ešte mrzne. Ak sa vám zdá Železná studnička príliš ďaleko, môžete vyskúšať aj  Štrkovecké jazero či Kuchajdu. Zopár odvážlivcov sa počas uplynulého víkendu objavilo aj tam.

Zimné štadióny ako alternatíva

Ak máte obavy z prírodného ľadu, máme pre vás riešenie. V Bratislave je veľa možností verejného korčuľovania na zimných štadiónoch či verejných plochách, z ktorých si určite vyberiete. V niektorých prípadoch, ako napríklad na zimnom štadióne Ondreja Nepelu, aj bezplatne. Či už ste z Trnávky, Dúbravky či Petržalky, určite si vyberiete pre vás to pravé. Nižšie si môžete prečítať viac o konkrétnych lokalitách a rozpisoch korčuľovania pre verejnosť.


Pridaj komentár