Dátum: 6. júla 2021 Autor: SITA Komentáre: 0
Konšpirátori zneužívajú na antikampaň proti očkovaniu smrť 17-ročného dievčaťa

Otec zosnulej potvrdil, že jeho dcéra očkovaná nebola, za šírenie nepravdivých informácií avizoval podávanie trestných oznámení.

Konšpirátori na internete zneužívajú smrť 17-ročného dievčaťa na šírenie antikampane proti očkovaniu na ochorenie COVID-19. Polícia to uviedla v statuse na profile Hoaxy a podvody – Polícia SR. Na sociálnych sieťach sa začala šíriť informácia o tom, že za náhlym úmrtím 17-ročnej Janky Poláčikovej bolo očkovanie proti koronavírusu. Na statusy šíriace nepravdivé informácie pobúrenie reagoval otec zosnulej. Ten potvrdil, že jeho dcéra nebola proti ochoreniu COVID-19 očkovaná a konšpirátori tak zneužívajú jej úmrtie na šírenie hoaxov. Zároveň avizoval podávanie trestných oznámení za šírenie nepravdivých informácií.

„Tvorcovia dezinformácií už nevedia, čo všetko by si mali navymýšľať, aby verejnosti vnucovali svoje názory. Neštítia sa zneužívať úmrtia obyčajných ľudí. Pritom si pripomeňme, že sú to tí istí konšpirátori, ktorí si pred rokom robili ‚srandu‘, že ak niekto umrel pri autonehode, tak štát mu ako príčinu úmrtia uviedol ‚koronavírus‘, aby mohli pretrvávať mimoriadne opatrenia,“ uviedla v statuse polícia.

Dodala, že nejde o prvý prípad, keď konšpirátori zneužili niekoho smrť na šírenie nepravdivých informácií o tom, že príčinou úmrtia danej osoby bolo očkovanie. Podobných statusov sa na sociálnych sieťach šíri hneď niekoľko.

Pridaj komentár