Dátum: 20. januára 2020 Autor: Michal Motúz Komentáre: 0
Karol Kállay – Zaostrené na krásu

Prvá publikácia obsahujúca prierez módnou fotografiou Karola Kállaya, na ktorej pracoval niekoľko dekád. Slávnostný krst publikácie Zaostrené na krásu sa uskutoční 23. januára o 18.00 v priestoroch Soga, Panská 24. Moderuje: Lucia Wirthová

Prvá publikácia zameraná na módnu fotografiu Karola Kállaya, v ktorej nájdete množstvo obrazového materiálu, kunsthistorických textov a dôležité míľniky autorovho života. Atraktívny fotografický materiál je súčasťou rozsiahleho pôvodného a sčasti nikdy nepublikovaného archívu. Karol Kállay si vyslúžil obdiv nielen na poli dokumentárnej fotografie. Svojou progresívnou tvorbou ovplyvnil vnímanie módnej fotografie v Československu a taktiež pôsobil vo Francúzsku či v Nemecku. 

Kállay bol neprehliadnuteľným výtvarným umelcom, kniha Zaostrené na krásu túto skutočnosť iba potvrdzuje. Nájdeme v nej chronologické usporiadanie obrazovej galérie módnych fotografií, snímky zo zákulisia, vďaka ktorým môžeme nahliadnuť do uvažovania Karola Kállaya. V inej časti knihy sa nachádzajú obrazy, ktoré sa nezriedka svojou vizualitou vymedzujú od mainstreamového estetického vnímania fotografie. Kállayov profesionálny prístup a výtvarná hodnota ovplyvnili smerovanie československej módnej fotografie a preto sa snažíme o jej zachovanie aj v knižnej forme. Kniha Karol Kállay – Zaostrené na krásu je určená pre každého, kto má záujem o vzdelávanie sa v oblasti módy a módnej fotografie.

(Zdroj: Starlab)

Pridaj komentár