Dátum: 16. februára 2022 Autor: Katarína Hanzelová Komentáre: 0
Kamil Peteraj: Sen menom láska

Tak znie názov novej knihy z edície Luxusná knižnica vydavateľstva Ikar, ktorú tvorcovia pokrstili v utorok, 15. Februára v priestoroch bratislavského hotelu Radisson Blu Carlton.

Ide o naozaj dokonalé dielo, v ktorom sa poézia nášho výnimočného textára a básnika Kamila Peteraja harmonicky dopĺňa s majstrovskými ilustráciami výtvarníka Martina Augustína a oba skvosty navzájom vyzdvihujú majstrovstvo oboch autorov.

Kamil Peteraj: Sen menom láska

„Je to proste chémia“, odpovedal Kamil Peteraj na otázku či jeho inšpirovala práca výtvarníka, alebo naopak. S takmer rovnakou odpoveďou sme sa stretli aj u druhého spolutvorcu Martina Augustína, ktorý poznamenal, že básne, ktoré mu textár zašle v rukopise majú v sebe silný tvorivý náboj a obostiera ich fluidum, ktoré sa on snaží zachytiť obrazom.

„Táto kniha je prenádherný skvost a Ikaru sa prostredníctvom nej skutočne podarilo vyniesť na krídlach dokonalú krásu“, reagoval umelec František Kovár, ktorý spoločne so speváčkou Luciou Vondráčkovou vyprevádzal publikáciu do sveta, za svojimi čitateľmi.

Kamil Peteraj: Sen menom láska

To že edícia Luxusnej knižnice vydavateľstva Ikar si skutočne zaumienila prinášať umelecké poklady našej literatúry netajila ani generálna riaditeľka vydavateľstva Gabriela Belopotocká. Tá zároveň dodala, že klenotnica ešte nie je ani zďaleka vyčerpaná a čitateľská obec sa môže v tomto roku tešiť aj na ďalšie poklady, ktoré sa v tejto edícii pripravujú.


Pridaj komentár