Dátum: 29. mája 2021 Autor: Metropola Komentáre: 0
HUPS! Kam sa ten svet rúti?

Divadlo GUnaGU po päťmesačnej nedobrovoľnej pauze prichádza s novou Sci-fi komédiou z blízkej minulosti, napísanej pre Zuzana Kronerovú – HUPS! (budúcnosť už nie je, čo bývala).

Nie je to tak dávno, čo sme chodievali do kina na katastrofické filmy. Už nemusíme – jedno béčkové sci-fi s pandémiou teraz prežíva celý svet. Preto sme so Zuzkou Kronerovou pripravili science-fiction o generácii, narodenej ešte v minulom storočí, ktorá sa v storočí dvadsiatom prvom nestačí čudovať, kam sa to všetko rúti.

„Je to naša tretia spolupráca s touto úžasnou herečkou a pri skúšaní, aj keď s respirátormi na tvárach, sme sa stále výborne bavili. Veríme, že je to na predstavení poznať a že sa diváci budú baviť tiež,“ hovorí Viliam Klimáček, autor, režisér aj herec hry HUPS! v jednej osobe.

„Naša komédia má zámerne retro dizajn, lebo aj my sa občas v tomto svete cítime tak trochu retro. A máme chuť odletieť niekam veľmi ďaleko, ako naša hrdinka vo svojej rakete,“ dodáva Klimáček.

Toto je ten pokrok, čo naši otcovia chceli? Nemali by sme sa báť, kam až nás umelá inteligencia zavedie? Ak to začne mysliacou chladničkou, môže to skončiť aj vypnutím nedokonalého života, akým je ten náš, lebo skutočná bolesť a láska nie je iba z núl a jednotiek.

Hrajú:

  • Zuzana Kronerová ako prvá slovenská kozmonautka,
  • Viktor Horján,
  • David Hartl
  • Viliam Klimáček.

Scéna a kostýmy:

  • Silvia Makovická (s použitím fragmentu scény Petra Janků)

Hudba a 5 minútová opera „Lajka“:

  • Slavo Solovic Scenár a réžia: Viliam Klimáče

Pridaj komentár