Dátum: 30. októbra 2023 Autor: SITA Komentáre: 0
Hrad Devín má samostatnú webstránku so všetkými dôležitými informáciami

Najnavštevovanejšia lokalita Múzea mesta Bratislavy (MMB), hrad Devín, má novú oficiálnu samostatnú webstránku. Ako informuje hovorkyňa MMB Katarína Selecká, návštevníci na nej nájdu všetky dôležité informácie pre naplánovanie návštevy hradu vrátane aktuálnych otváracích hodín, výšky vstupného, aktuálne otvorených výstav či pripravovaných podujatí. Takisto tu nájdu aktualizovanú informáciu o prístupnosti areálu hradu. Adresa novej stránka je www.hraddevin.mmb.sk.

Sekcia Podujatia a výstavy ponúka aj kalendár podujatí s možnosťou prekliknúť sa na predaj vstupeniek. „V sekcii Spoznajte hrad Devín nájdete pútavé texty o histórii hradu, okolitej prírode či archeologickom výskume, ktorý sa v tejto lokalite realizuje už vyše 110 rokov,“ priblížila Selecká. Na stránke sú ďalej uverejnené informácie, ako sa dostať na hrad, rezervačné formuláre pre školy a organizované skupiny, tipy na aktivity v okolí hradu, informácie o možnostiach prenájmu, či návštevný poriadok.

Hrad Devín

Nová oficiálna webstránka hradu Devín je k dispozícii v troch jazykoch (slovenčine, angličtine a nemčine) a okrem iného ponúka aj rozšírenie fyzického informačno-navigačného systému v areáli hradu do on-line prostredia. „Znamená to, že pri návšteve hradu si môžete zoskenovať QR kódy umiestnené na informačných a navigačných tabuliach a zobrazené texty si prečítať pri relaxovaní v niektorej z oddychových zón v hradnom areáli alebo z pohodlia domova“ dodala Selecká.

Na paneloch informačno – navigačného systému je tiež QR kód, po zoskenovaní ktorého sa už čoskoro dostanú návštevníci s poruchami zraku k audio sprievodcovi. Nová webstránka vznikla ako súčasť projektu obnovy hradu Devín s názvom Culture Across – Kultúrne mosty cez rieku Morava, spolufinancovaného z programu spolupráce Interreg Slovenská republika – Rakúsko, ktorý bol ukončený v septembri.

Pridaj komentár