Dátum: 25. júna 2024 Autor: SITA Komentáre: 0
Hlavné mesto vyhlásilo výzvu na dotácie na kontajnerové stojiská

Bratislava vyhlásila výzvu na predkladanie žiadostí o dotáciu na kontajnerové stojiská. Ako informoval hovorca magistrátu Peter Bubla, cieľom je podpora budovania a úprav kontajnerových stojísk, ktoré sú kvalitné, bezpečné, zohľadňujú environmentálne kritériá a zapadajú do verejného priestoru. Suma vyčlenená na podporu žiadostí pre tento rok je 80-tisíc eur.

Hlavné mesto poskytuje dotáciu na vytvorenie kvalitných a estetických kontajnerových stojísk podľa Manuálu pre stavbu a rekonštrukciu kontajnerového stanovišťa vo verejnom priestore. Dotačný program je realizovaný a financovaný vďaka spolupráci so spoločnosťou OLO – Odvoz a likvidácia odpadu. Výška dotácie v roku 2024 je 5-tisíc eur na žiadateľa. „K dispozícii bude do vyčerpania finančných prostriedkov schválených na tento účel,“ poznamenal Bubla.

Jednou z podmienok pre schválenie dotácie je deklarovanie vlastníckeho vzťahu k pozemku. „V prípade, že ide o pozemok hlavného mesta alebo mestskej časti, je potrebný prenájom pozemku za účelom výstavby kontajnerového stanovišťa,“ priblížil Bubla. O dotáciu je možné požiadať len v prípade deklarovania vlastníckeho vzťahu k pozemku alebo už existujúceho nájmu, a to do 30. septembra.

Žiadosti o dotáciu je možné podať v listinne

Pridaj komentár