Dátum: 17. októbra 2021 Autor: SITA Komentáre: 0
Hlavné mesto hľadá zamestnancov na pozície v sekcii sociálnych vecí

Uchádzači sa môžu podieľať na nových projektoch v téme krízy dostupného bývania a pomoci ľuďom bez domova.

Bratislava hľadá zamestnancov na pozície v sekcii sociálnych vecí. O obsadzovaných miestach informuje mesto na sociálnej sieti. „Pracuj s nami na reálnych riešeniach v sekcii sociálnych vecí, máme tri otvorené pozície,“ uvádza magistrát. Pozýva uchádzačov, aby sa podieľali na úplne nových inovatívnych projektoch v téme krízy dostupného bývania a pomoci ľuďom, ktorí už o domov prišli. Obsadzovanými pozíciami je vedúci oddelenia dostupného bývania a pomoci ľuďom bez domova, koordinátor dostupného bývania a koordinátor služieb pre ľudí bez domova.

Pozícia vedúceho oddelenia dostupného bývania a pomoci ľuďom bez domova spočíva vo vedení tímu, ktorý prináša riešenia na dlhodobo ignorované sociálne problémy. „Čaká ťa riešenie personálnych tém, systému práce, podpory a rozvoja členov tímu, nastavovanie chodu celého oddelenia a spolupresadzovanie ideí a projektov do reality,“ uvádza mesto. Koordinátor dostupného bývania má možnosť stáť za konkrétnymi zmenami v dostupnosti bývania pre Bratislavu. „Budeš pracovať na realizácii viacerých pilotných projektov – pilotovanie prístupu housing first, prevencia straty domova, zmena systému prideľovania bytov, mestská nájomná agentúra a mnohé iné,“ konštatuje magistrát.

Koordinátor služieb pre ľudí bez domova má príležitosť stáť za vznikom nových služieb zameraných na pomoc ľuďom, ktorí prišli o domov a možnosť spolupracovať s neziskovými partnermi mesta v tejto téme. „Budeš pracovať na vzniku úplne nových sociálnych služieb od ideového zámeru až po návštevu prvého človeka, ktorý potrebuje pomoc,“ deklaruje samospráva.

„Mesto Bratislava sa stáva aktívnou samosprávou v téme sociálnej spravodlivosti a prináša pilotné riešenia na dlhodobo zanedbané sociálne problémy pod vedením oddelenia dostupného bývania a pomoci ľuďom bez domova na sekcii sociálnych vecí. Hľadáme ľudí, ktorí sú odvážni, odhodlaní a chcú realizovať nové pilotné projekty, ktoré privedú zo zámeru na papieri do reality,“ vysvetľuje hlavné mesto. Ako dodáva, dôležitá je sociálna citlivosť, odvaha a reziliencia, schopnosť nadizajnovať realizáciu projektov a ich následné presadzovanie.

Pridaj komentár