Dátum: 24. júna 2021 Autor: SITA Komentáre: 0
,,Fontána pre Zuzanu" písala tento týždeň iný príbeh

Mužovi za olúpenie taxikára v Bratislave hrozí až dvanásťročné väzenie. Vyšetrovateľ Policajného zboru (PZ) vzniesol obvinenie 32-ročnému Jozefovi A. z okresu Šaľa za trestný činu lúpeže spáchaný závažnejším spôsobom. Ako uviedol bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, obvinený v utorok 22. júna oslovil krátko po 00.30 pred obytným domom na Kupeckého ulici vodiča taxislužby s prosbou o pomoc, nakoľko sa údajne vymkol a potreboval zaviezť k manželke do práce pre náhradné kľúče. Taxikár súhlasil a muža odviezol na dohodnuté miesto.

Cestou naspäť muž taxikárovi navrhol, že pôjde rozmeniť peniaze na čerpaciu stanicu. „Do vozidla sa však vrátil s tým, že peniaze nerozmenil, nakoľko mu nemali vydať. Taxikár muža zaviezol naspäť domov,“ uviedol Szeiff. Muž sa doma prezliekol a vrátil sa späť k taxikárovi, aby ho odviezol na inú čerpaciu stanicu, kde rozmení peniaze. Cestou však začal taxikára obviňovať z toho, že mu ukradol finančnú hotovosť vo výške takmer 400 eur. „Počas jazdy od Trenčianskej ulice po Miletičovu ulicu na taxikára vytiahol krátku guľovú zbraň a pod hrozbou jej použitia od neho požadoval vrátenie údajne odcudzených peňazí,“ dodal hovorca. Taxikár mužovi z obavy o život a zdravie vydal 200 eur.

Vodič taxislužby udalosť nahlásil na policajnom oddelení, policajti v súčinnosti s príslušníkmi Pohotovostného policajného útvaru PZ Jozefa zadržali. Eskortovali ho na policajné oddelenie, kde policajtom vydal jednu plynovú pištoľ a jednu atrapu strelnej zbrane. Obvineného umiestnili v cele policajného zaistenia a spracovali podnet k návrhu na jeho väzobné stíhanie.

Zdroj: facebook.com/Polícia SR – Bratislavský kraj

Pridaj komentár