Dátum: 6. augusta 2022 Autor: SITA Komentáre: 0
Firmu vyšetrujú pre nelegálne vypúšťanie splaškov

Zamestnanci bratislavskej firmy dvakrát prečerpali najmenej 1000 metrov kubických odpadovej vody – kanalizačných splaškov do životného prostredia.

Policajti odboru odhaľovania nebezpečných materiálov a environmentálnej kriminality Prezídia Policajného zboru obvinili v súvislosti s nezákonným vypúšťaním splašiek právnickú osobu za zločin ohrozenia a poškodenia životného prostredia v súbehu s trestným činom porušovania ochrany vôd a ovzdušia. Ako uviedla hovorkyňa policajného prezídia Denisa Bárdyová, trestného činu sa podľa výsledkov vyšetrovania v septembri 2020 dopustili zamestnanci bratislavskej firmy. V katastri Farnej pri obci Ivanka pri Dunaji konkrétne v rozpore s príslušnými právnymi predpismi dvakrát prečerpali najmenej 1000 metrov kubických odpadovej vody – kanalizačných splaškov do životného prostredia.

„Výsledkom tohto činu bolo mimoriadne zhoršenie povrchových a podzemných vôd v lokalite označovanej ako jazero „Pivnička“. Škoda bola vyčíslená na viac ako 67 000 eur,“ povedala Bárdyová. Ako ďalej uviedla, znečistená voda zároveň infiltrovala a kontaminovala najmenej 7 025 metrov kubických pôdy. „Rozsah poškodenia životného prostredia experti vyčíslili na viac ako 136 000 eur,“ doplnila hovorkyňa. Dodala, že majiteľovi príslušných pozemkov spôsobili majetkovú škodu vo výške viac ako 134 000 eur.

Pridaj komentár