Dátum: 4. júna 2024 Autor: Kristína Charvátová Komentáre: 0
Do historického centra vstup už iba s povolením

Už čoskoro sa do historického centra hlavného mesta autá inak ako s povolením nedostanú. Od 10. júna 2024 bude pre vstup do historického centra potrebné povolenie.

Obmedzený vstup zabezpečí reguláciu počtu áut v centre

Od 10. júna 2024 sa začína s reguláciou počtu áut, ktoré budú chcieť vojsť do historického centra Bratislavy. Túto reguláciu zabezpečia nové pilomaty, kamery, LED obrazovky, semafory a nový elektronický systém. Tento súbor opatrení pomôže mestu získať jasné dáta a kontrolu nad tým, aby do historického centra jazdil iba počet áut, ktorý je nevyhnutný. Po novom už bude potrebné podať žiadosť o povolenie vstupu do historického centra. Tieto žiadosti sa budú podávať online a systém na ich zadávanie by mal byť spustený počas leta.

Čo to v praxi znamená?

Ak budete chcieť s vozidlom vojsť do historického centra, budete si musieť zabezpečiť potrebné povolenie. Je nutné navštíviť Miestny úrad mestskej časti Bratislava-Staré Mesto, kde o povolenie môžete zažiadať. Viac informácií o podmienkach a potrebné dokumenty nájdete TU.

Vozidlá s povolením – ak ste si vybavili potrebné povolenie na vjazd, pilomat sa vám automaticky spustí a vjazd vám bude umožnený.

Vozidlá bez povolenia – ak nemáte platné povolenie, pilomat sa nespustí a nebude vám umožnený vjazd. Preto je potrebné si povolenie vybaviť v dostatočnom predstihu pred vstupom do centra.

Pridaj komentár