Dátum: 12. októbra 2022 Autor: Michal Motúz Komentáre: 0

Polícia sa obracia na verejnosť so žiadosťou o stotožnenie osoby na fotografiách, ktorá by mohla pomôcť s objasnením tohto prípadu.

Podvodník zatelefonoval poškodenej 79-ročnwej dôchodkyni a oznámil jej že jej synovec mal dopravnú nehodu, pri ktorej došlo k zraneniu dieťaťa, a v rámci mimosúdneho vyrovnania je potrebné zaplatiť 12 000 €. 

Poškodená súhlasila so zaplatením 5000 €, ktoré vybrala v banke zo svojho účtu a mala ich podľa pokynov páchateľa vyhodiť z balkóna. To poškodená ale odmietla. S neznámym páchateľom sa preto dohodla na ich odovzdaní vo vchode svojho trvalého bydliska. Následne obálku s peniazmi odovzdala neznámej osobe ženského pohlavia, ktorá po prevzatí peňazí odišla na neznáme miesto. Neznámi páchatelia týmto spoločným konaním spôsobili 79-ročnej seniorke škodu vo výške 5000 €.

Popis osoby na fotke: 

Žena vo veku približne 25-35 rokov, plnšej postavy, blond vlasy v cope (pravdepodobne parochňa).

V prípade akýchkoľvek informácií o osobách a skutočnostiach súvisiacich s prípadom oznámte na bezplatnom čísle polície 158, alebo osobne na ktoromkoľvek policajnom oddelení, prípadne napíšte formou správy na FB profile Polícia SR – Bratislavský kraj.

Pridaj komentár