Dátum: 7. apríla 2022 Autor: Michal Motúz Komentáre: 0
Ďalší úspešný policajný zákrok a dvaja díleri sú vo väzbe

Vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave spracoval podnet na väzobné stíhanie dvoch osôb obvinených z obzvlášť závažnej drogovej trestnej činnosti.

Vďaka príkladnej spolupráci policajtov pohotovostného policajného útvaru, bratislavskej krajskej kriminálky a Okresného riaditeľstva PZ Bratislava I sa podarilo objasniť obzvlášť závažnú drogovú trestnú činnosť.

31-ročná Zlatica a 30-ročný Andrej celia obvineniu zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov a prekurzorov ich držania a obchodovania.

Zdroj: facebook.com/KRPZBA

Podľa zistených informácií obvinení mali od presne nezisteného času, najmenej od januára 2020 až do súčasnosti v ich byte ako aj na rôznych miestach v Bratislave u seba prechovávať psychotropné a omamné látky – metamfetamín a  heroín. Uvedené látky mali bez príslušného oprávnenia následne po telefonickej objednávke predávať za finančné prostriedky presne neurčenému okruhu osôb.

Zároveň obvinení mali od presne nezisteného času do dňa 29.03.2022 pod skalou nachádzajúcou sa pri zadnom vchode bytového domu ich trvalého pobytu prechovávať 11 kusov pokrčených alobalov s obsahom 9178 mg svetlohnedého práškového materiálu, v ktorom bola  zistená prítomnosť heroínu s prímesou Paracetamolu a Kofeínu, čo zodpovedá minimálne 119 obvykle jednorazovým dávkam drogy. 


Pridaj komentár