Dátum: 3. februára 2022 Autor: SITA Komentáre: 0
Bývalá riaditeľka ZOO by sa mohla vrátiť naspäť do vedenia organizácie

Júlia Hanuliaková zastávala pozíciu riaditeľky mestskej ZOO od novembra 2020 do júna 2021, keď vo funkcii nemohla ďalej pokračovať z dôvodu straty slovenského občianstva.

Bratislavskí mestskí poslanci budú na februárovom zasadnutí rozhodovať o návrate Júlie Hanuliakovej na pozíciu riaditeľky Zoologickej záhrady v Bratislave. Ako informovala hovorkyňa hlavného mesta Dagmar Schmucková, primátor Matúš Vallo má návrh na jej opätovné vymenovanie predložiť zastupiteľstvu do 1. marca. Dôvodom na personálnu zmenu je obnovenie štátneho občianstva bývalej riaditeľky mestskej ZOO. Vedením bratislavskej ZOO je od 24. júna 2021 dočasne poverený zamestnanec organizácie Tomáš Hulík.

Schmucková priblížila, že Hanuliaková zastávala pozíciu riaditeľky mestskej ZOO od novembra 2020 do júna 2021, keď vo funkcii nemohla ďalej pokračovať z dôvodu straty slovenského občianstva. „Mesto po vzniknutej situácií avizovalo, že po splnení všetkých povinných náležitostí spojených s jej občianstvom navrhne mestskému zastupiteľstvu, aby ju opäť vrátilo do funkcie,“ dodala s tým, že Hanuliaková v transparentnom výberovom konaní odbornú porotu presvedčila najväčšmi a mesto bolo s jej výkonom na vedúcej pozícií v ZOO spokojné.

Hanuliaková je architektka – špecialistka pre zoologické organizácie so skúsenosťami zo zahraničia.

Pridaj komentár