Dátum: 23. marca 2022 Autor: SITA Komentáre: 0
Budúci rok budú v hlavnom meste jazdiť nové nízkopodlažné električky

Dopravný podnik Bratislava podpísal zmluvu na nákup jednosmerných električiek.

Dopravný podnik Bratislava (DPB) podpísal zmluvu na nákup jednosmerných električiek. Týmito vozidlami podnik obnoví električkovú flotilu, a to aj v súvislosti s predlžovaním trate v Petržalke. Ako informoval hovorca DPB Martin Chlebovec, po zaradení do premávky budú už dve tretiny vypravovaných električiek v Bratislave nízkopodlažné. „DPB na základe výsledku verejného obstarávania podpísal rámcovú zmluvu na nové električky s bohatou výbavou, čím sa zväčší prepravná kapacita v električkovej sieti,“ uviedol Chlebovec.

Budúci rok budú v hlavnom meste jazdiť nové nízkopodlažné električky
zdroj: facebook.com/DPBratislava

Pôjde o jednosmerné električky Škoda ForCity Plus 29T3 s dĺžkou viac ako 32 metrov a s kapacitou minimálne 240 cestujúcich. „Dopravnému podniku ich dodá spoločnosť Škoda Transportation a nákup bude financovaný z fondov Európskej únie, na poskytnutie ktorých DPB uzatvoril minulý rok s Ministerstvom dopravy a výstavby SR Zmluvy o poskytnutí nenávratného finančného príspevku,“ vysvetlil hovorca DPB. „Cestujúci sa čoskoro odvezú ďalšími modernými električkami, ktoré sú im z premávky už dobre známe. Do výbavy však dostanú nové prvky, čím posunieme cestovanie MHD opäť na vyšší level,“ doplnil predseda predstavenstva DPB Martin Rybanský.

Oproti rovnakým električkám dodaným v rokoch 2015 a 2016 bude karoséria nových vozidiel tuhšia a svetlá nahradené za plne ledkové. „Električky dostanú do výbavy výkonnú automatickú klimatizáciu, informačný systém s prestupmi v reálnom čase, farebné vonkajšie displeje, úplne nový kamerový systém, systém automatického počítania cestujúcich (APC), WiFi, USB nabíjačky a moderný interiér s nerezovými madlami a tyčami,“ ozrejmil Chlebovec. Ako dodal, o tepelný komfort vo vnútri vozidla sa postarajú tónované sklá so slnečnou ochranou. „DPB v najbližších dňoch zadá výrobcovi objednávku na prvých 20 kusov. Tie by mali byť dodané do konca roka 2023,“ uzavrel.


Pridaj komentár