Dátum: 28. marca 2022 Autor: SITA Komentáre: 0
Bratislavský Volkswagen opäť stojí

Po ostatné dni aktuálneho 13. kalendárneho týždňa sa budú vozidlá vyrábať v závislosti od dostupnosti dielcov v čiastočne obmedzenom režime.

V pondelok je vo Volkswagen Slovakia prerušená výroba vo všetkých segmentoch. Pre agentúru SITA to potvrdila hovorkyňa automobilky Lucia Kovarovič Makayová. „Po ostatné dni aktuálneho 13. kalendárneho týždňa sa budú vozidlá vyrábať v závislosti od dostupnosti dielov v čiastočne obmedzenom režime,“ doplnila. Dôvodom je pretrvávajúci dlhodobý celosvetový nedostatok polovodičov v dôsledku pandémie koronavírusu v kombinácii s čiastočným výpadkom dodávok niektorých dielcov v súvislosti s dianím na Ukrajine.

Volkswagen Slovakia začínal na Slovensku v roku 1991 ako spoločnosť so stovkou zamestnancov v areáli bývalých Bratislavských automobilových závodov. Nemecká automobilka u nás počas tridsiatich rokov investovala 4,6 miliardy eur a vyrobila viac ako 6 miliónov vozidiel. Okrem áut vyrába na Slovensku prevodovky, komponenty pre prevodovky a podvozky, ako aj zariadenia používané pri výrobe vozidiel.

Pridaj komentár