Dátum: 21. marca 2021 Autor: SITA Komentáre: 0
Bratislavský samosprávny kraj zaočkoval proti ochoreniu COVID-19 už desaťtisíc ľudí

Samospráva tiež spustila možnosť registrácie na očkovanie pre zdravotne ťažko postihnutých ľudí.

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) zaočkoval proti ochoreniu COVID-19 už desaťtisíc ľudí. Tiež otvoril možnosť očkovania pre zdravotne ťažko postihnutých (ZŤP). Na dnešnej tlačovej konferencii v priestoroch Národného futbalového štadióna (NFŠ) v Bratislave, kde je zriadené veľkokapacitné očkovacie centrum, o tom informoval predstavitelia BSK. „Za posledné štyri víkendy sme zaočkovali 10-tisíc ľudí, najviac ich bolo zaočkovaných v NFŠ, kde sa očkujú počas posledných dvoch víkendov tisícky ľudí denne. V Poliklinike Karlova Ves bolo zaočkovaných ďalších niekoľko stoviek ľudí,“ uviedol predseda BSK Juraj Droba.

Registrácia na očkovanie aj tento víkend prebieha cez systém Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI). „Zaviedli sme novinku pre ZŤP, v rámci čakárne sa môžu nahlasovať na očkovanie na stránke BSK a keď nemáme dosť ľudí, alebo niekto nepríde na termín, obvolávame ich a môžu sa prísť dať zaočkovať,“ doplnil Droba.

„Za sobotu 20. marca máme zaočkovaných zhruba 2200 ľudí, dnes je to zatiaľ približne 1550 a do večera očakávame, že to bude ďalších dvetisíc,“ povedal riaditeľ odboru zdravotníctva a lekár BSK Tomáš Szalay, podľa ktorého je najväčším problémom zoznam ľudí, ktorý doručuje NCZI. „Znova bolo veľmi veľa ľudí objednaných na jeden termín, našťastie sme si to všimli v piatok večer pred spustením druhého kola očkovania v NFŠ a ministerstvo zdravotníctva týchto ľudí znova preobjednávalo,“ vysvetlil Szalay, ktorý zároveň dodal, že zastupujúci minister zdravotníctva Eduard Heger prisľúbil, že by podobné problémy už budúci víkend nemali nastať.

BSK momentálne prevádzkuje dve očkovacie centrá. Jedno veľkokapacitné centrum v priestoroch NFŠ a druhé menšie v župnej poliklinike v Karlovej Vsi. „V oboch centrách očkujeme vakcínou AstraZeneca. Zaočkovať sa môžu všetci obyvatelia Bratislavského kraja vrátane okresov Senec, Malacky a Pezinok,“ doplnila samospráva.

Pridaj komentár