Dátum: 3. júna 2022 Autor: SITA Komentáre: 0
Bratislavská vodárenská spoločnosť dosiahla za minulý rok zisk viac ako 8,3 milióna eur

Podľa BVS ide o najlepšie ekonomické výsledky spoločnosti, plán ziskovosti prekročili o 160 percent.

Bratislavská vodárenská spoločnosť (BVS) dosiahla za minulý rok zisk viac ako 8,3 milióna eur. Ako informuje hovorca BVS Peter Podstupka, ide o najlepšie ekonomické výsledky spoločnosti v jej histórii, pričom plán ziskovosti prekročila o 160 percent. „Rekordný hospodársky výsledok BVS zaznamenala napriek tomu, že v roku 2021 sa nemenili ceny vodného a stočného a celý rok bol poznačený pandémiou,“ uviedol s tým, že časť zisku si rozdelia akcionári BVS vo forme dividend a zvyšok ostáva v spoločnosti.

Celkový zisk pred zdanením v roku 2021 bol na úrovni 8,3 milióna eur, respektíve 6,7 milióna po zdanení, čo predstavuje 160 percent pôvodného plánu. „Valné zhromaždenie akcionárov BVS dnes schválilo rozdelenie dividend v celkovej výške 2,88 milióna eur medzi akcionárov spoločnosti, ktorými sú mestá a obce z regiónu, kde BVS pôsobí,“ ozrejmil Podstupka. Ako dodal, BVS medziročne zvýšila tržby aj ostatné výnosy približne o dva milióny eur, pričom udržala náklady na úrovni roku 2020. „Zásadný je rast investícií, ktoré sa medziročne zvýšili o 15 miliónov eur,“ doplnil.

Podľa generálneho riaditeľa a predsedu predstavenstva BVS Petra Olajoša sa v minulom roku sa naplno prejavilo zefektívnenie procesov v BVS po tom, čo sa stali stopercentným vlastníkom dcérskej spoločnosti Infra Services a zároveň pokračovali v efektívnom riadení spoločnosti. „Dôležité je, že sme dokázali vygenerovať zisk a zároveň sme podstatným spôsobom naštartovali investície do nových projektov a rekonštrukcií existujúcej infraštruktúry,“ skonštatoval Olajoš. Ako dodal, hlavným cieľom v tomto roku bude predovšetkým ďalší rast investícií do obnovy a výstavby nových projektov vodárenskej infraštruktúry.

Pridaj komentár