Dátum: 26. mája 2022 Autor: SITA Komentáre: 0
Bratislavčania považujú parkovanie za najväčší problém, nesúhlasia s platením pre rezidentov

Vyplýva to z prieskumu pre portál BratislavaDen.sk k zhodnoteniu parkovacej politiky obyvateľmi hlavného mesta.

Bratislavčania považujú parkovanie v meste za najväčší problém, nesúhlasia s platením pre rezidentov. Vyplýva to z prieskumu pre portál BratislavaDen.sk k zhodnoteniu parkovacej politiky optikou obyvateľov hlavného mesta. Prieskum vypracovala pre portál spoločnosť NMS Market Research Slovakia. Zber údajov od respondentov realizovali cez Slovenský národný panel od 10. do 17. mája. Na otázky odpovedali ľudia žijúci výlučne v Bratislave.

Dve tretiny Bratislavčanov (67 percent) podľa prieskumu považujú parkovaciu politiku v hlavnom meste za nevyhnutnú. Myslí si to skôr viac mužov ako žien a najviac ľudí vo veku 35-54 rokov. „Najviac opýtaných (26 percent) sa zároveň zhodlo, že najväčším problémom Bratislavy je parkovacia politika a parkovanie, čo by malo mesto riešiť,“ uvádza portál. Naopak, pre pätinu respondentov (21 percent) je parkovacia politika v hlavnom meste zbytočná. K téme sa nevedelo vyjadriť 11 percent opýtaných. Parkovanie považuje za problém, ktorý je potrebné prioritne riešiť, 63 percent respondentov.

Platiť za parkovanie v zmysle nového celomestského systému PAAS nebudú iba návštevníci, ale aj rezidenti. Menej ako polovica Bratislavčanov (41 percent) nesúhlasí s tým, aby platili rezidenti. Proti plateniu rezidentov sú najviac mladí vo veku 25-34 rokov a ľudia so stredoškolským vzdelaním. S platením rezidentov nemá žiadny problém takmer 30 percent ľudí. „Bratislavčania akceptujú cenník za jedno auto, zvyšné sumy sa im zdajú privysoké,“ konštatuje BratislavaDen.sk. Poplatok v hodnote 39 eur za jedno auto označila polovica oslovených (53 percent) za primeranú. Neprimerane vysoký sa zdá byť tretine respondentov.

Pridaj komentár