Dátum: 13. decembra 2021 Autor: SITA Komentáre: 0
Arriva sa na spolupráci s bývalým dopravcom Slovak Lines nakoniec nedohodla

Dopravcovia Bratislavskému kraju oznámili, že pri technických rokovaniach napokon k dohode neprišlo.

Nový regionálny autobusový dopravca v Bratislavskom kraji Arriva sa s bývalým dopravcom Slovak Lines na spolupráci formou subdodávky nakoniec nedohodol. Informuje o tom Bratislavský samosprávny kraj (BSK) na sociálnej sieti. Ako dodáva, Arriva bude teda musieť čo najskôr zabezpečiť obslužnosť kraja vlastnými silami. „Najrýchlejšie riešenie pre plné fungovanie prímestskej autobusovej dopravy by bola spolupráca oboch dopravcov. Dopravcovia však BSK oznámili, že pri technických rokovaniach nakoniec k dohode neprišlo,“ skonštatoval kraj.

Podiel vypravených spojov v regionálnej autobusovej doprave v kraji je v súčasnosti približne 75 percent, v oblasti Malaciek sa blíži k 90 percentám. „Nedostatok spojov stále jazdí v okresoch Pezinok a Senec,“ poznamenala samospráva. Aktuálne cestovné poriadky sú denne aktualizované na stránke nového dopravcu.

Dopravca Arriva, ktorý od 15. novembra prevádzkuje prímestskú autobusovú dopravu v BSK, má od začiatku problémy s nedostatkom vodičov. Arriva situáciu odôvodňuje krátkym časovým úsekom medzi podpisom zmluvy s BSK a začiatkom realizácie zákazky. Samosprávny kraj začiatkom decembra avizoval, že prišlo k dohode medzi súčasným a bývalým dopravcom Slovak Lines, ktorý mal posilniť dopravu v kraji prostredníctvom subdodávok.

Pridaj komentár