Dátum: 24. apríla 2021 Autor: Michal Motúz Komentáre: 0
Alkoholom posilnený muž sa s nožom v ruke vyhrážal bývalým kolegom

Predvčerom (22.04.2021) v čase krátko pred 14:00 sme na linke 158 prijali oznámenie v zmysle, ktorého sa mal alkoholom posilnený muž s nožom v ruke vyhrážať svojím bývalým kolegom, a to v priestoroch jedálne, ktorá sa nachádza v nemocnici v druhom bratislavskom okrese.

Po prijatí tohto oznámenia hliadka bratislavských PMJ – čkárov okamžite vyrazila na miesto. Po jej príchode sa však podozrivý muž už nenachádzal v priestoroch jedálne. Z uvedeného dôvodu sa policajti rozhodli prepátrať únikovú cestu podozrivého aj aj priľahlé okolie objektu. Osobu za krátky čas vypátrali a zadržali. Policajti spozorovali  muža na Ružinovskej ulici pri jednej z autobusových zastávok.   

Podľa doposiaľ zistených informácii sa mal 41 – ročný muž vyhrážať svojím spolupracovníkom zabitím a fyzickou likvidáciou, pričom mal v ruke držať nôž. Po celý čas sa mal útočník správať veľmi agresívne. Dôvodom jeho správania mala byť výpoveď od zamestnávateľa. Skončenie pracovného pomeru mu malo byť oznámené v totožný deň.

Po eskortovaní muža na policajné oddelenie, sa mal aj naďalej správať veľmi agresívne a javiť sklony k samopoškodzovaniu. Z uvedeného mu boli v zmysle zákona nasadené služobné putá. Muž bol na oddelení podrobený dychovej skúške na prítomnosť alkoholu v dychu. Muž ,,nafúkal“ 2,25 promile.

V tejto súvislosti Poverený príslušník Okresného riaditeľstva PZ Bratislava II začal trestné stíhanie pre trestný čin Nebezpečného vyhrážania. V prípade preukázania viny mu za takéto konanie hrozí trest odňatia slobody na 6 mesiacov až tri roky.

V súčasnej dobe prebiehajú procesné úkony s cieľom náležite objasniť daný skutok a po ich vykonaní bude rozhodnuté o ďalšom postupe.

zdroj: Facebook – Polícia SR – Bratislavský kraj

Pridaj komentár