Dátum: 22. decembra 2022 Autor: SITA Komentáre: 0
Ako bude fungovať počas sviatkov ambulantná a ústavná pohotovostná služba

Počas sviatkov bude v Bratislavskom kraji fungovať ambulantná aj ústavná pohotovostná služba na viacerých pracoviskách.

Informuje o tom hovorkyňa Bratislavského samosprávneho kraja Lucia Forman. „Akútne a náhle zmeny zdravotného stavu, ktoré bezprostredne neohrozujú život pacienta, rieši ambulantná pohotovostná služba (APS),“ uvádza hovorkyňa. APS funguje cez pracovné dni od 16:00 do 22:00 a cez víkendy a sviatky od 7:00 do 22:00.

V Bratislave APS pre dospelých poskytuje spoločnosť Novapharm v Železničnej nemocnici s poliklinikou na Šancovej ulici a spoločnosť Med Star v petržalskej Poliklinike na Strečnianskej. „Pre detských pacientov nájdu rodičia pomoc na Kramároch v Národnom ústave detských chorôb na Limbovej, cez sviatky a víkendy od 7:00 do 22:00 a v pracovné dni od 16:00 do 22:00 hodiny,“ priblížila Forman. V okrese Malacky funguje APS v malackej nemocnici na ulici Duklianskych hrdinov. Pre Pezinok zabezpečuje APS Komplexná zdravotná služba na Bratislavskej ulici v Pezinku.

Zubno-lekársku pohotovosť v Bratislavskom kraji budú zabezpečovať štyri zubné ambulancie. Sú nimi Denta Group na Drieňovej ulici, Stomamed na Laurinskej, zubná pohotovosť Krížna a pracovisko 24Dental na Bajkalskej ulici. Ústavná pohotovostná služba bude dostupná nepretržite v Univerzitnej nemocnici Bratislava (UNB) na pracoviskách v Ružinove, na Kramároch a na Antolskej v Petržalke, ako aj v nemocnici Malacky. Lekárenskú pohotovosť budú zabezpečovať lekárne podľa spádového územia.

Pridaj komentár