Dátum: 19. mája 2021 Autor: Michal Motúz Komentáre: 0

Vyšetrovateľ druhého bratislavského okresu vzniesol obvinenie 43 – ročnému Igorovi O. z Bratislavy za zločin týrania blízkej osoby a zverenej osoby. Menovaný je v súčasnosti stíhaní väzobne. V prípadne preukázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na tri roky až osem rokov.

Obvinený Igor mal po dobu posledných desiatich rokov týrať svoju družku v jednom z rodinných domov na Vrútockej ulici v Bratislave. Menovaný jej mal spôsobovať viaceré psychické a fyzické utrpenie. Išlo napríklad o vyvolávanie hádok, bitky po celom tele, kopanie do rôznych častí tela, slovné ponižovanie a zakázanie stretávania sa s ďalšími osobami. K poslednému útoku došlo dňa 16.05.2021, kedy ju mal obvinený pod vplyvom omamných a psychotropných látok opakovane udierať do oblasti hlavy a trhať jej vlasy. Následne ju mal zhodiť na zem a postúpať jej po hlave. Žene tak spôsobil viaceré zranenia, ktoré si vyžiadali jej hospitalizáciu v jednej z bratislavských nemocníc.

Nemlčte v prípadoch týrania svojho partnera/partnerky a okamžite choďte na políciu! Ak máte vo svojom okolí ženu s podobným osudom, ako sa nachádzajú v nasledujúcich dvoch prípadoch, snažte sa ju povzbudiť a podporiť v oznámení takéhoto odporného trestného činu

zdroj: Facebook/Polícia SR – Bratislavský kraj

Pridaj komentár