Site icon Časopis Metropola

Bratislavské hotely ocenili najšikovnejších praktikantov

Bratislavské hotely ocenili najšikovnejších praktikantov

Bratislava – Najlepší žiaci zo zmluvných stredných škôl ukončili svoju prax v hoteloch Sheraton Bratislava, Grand Hotel River Park a Crowne Plaza. Za ich prácu pre hotelové reštaurácie počas tohto školského roka sa im poďakovali predstavitelia jednotlivých hotelov aj zástupcovia škôl.

„Pred pandémiou sme praktikantov v našich hoteloch oceňovali spoločne v jednom hoteli, a to pred slávnostnou trojchodovou večerou, ktorú žiaci pripravili pre svojich rodičov. Po dvoch rokoch pandémie bol aj tento rok ešte špecifický a žiaci mohli začať chodiť na prax až v marci. Za ich prácu počas týchto mesiacov sme im však chceli poďakovať a preto sme tým najlepším odovzdali ocenenia aj vecné ceny, aby vedeli, že si ich prácu vážime,“ hovorí riaditeľ ľudských zdrojov pre hotely Grand Hotel River Park, Sheraton Bratislava Hotel a Crowne Plaza Bratislava Michal Bursík. Na praxi sa naučili, ako sa pripravujú jedlá v hoteli pre hostí v reštaurácii, ale aj pre kongresových hostí. Tento rok si mnohí z nich vyskúšali, aké to je servírovať jedlá významným osobnostiam, napríklad na konferencii Globsec alebo pri návšteve speváčky Dua Lipa. Tí najlepší študenti dostávajú každý rok príležitosť pre hotely pracovať aj po skončení štúdia.

Ukázať študentom, čo najviac z toho, čo im poskytne práca pre najlepšie hotely v Bratislave, je v súčasnosti dôležitejšie ako kedykoľvek predtým. „Všetci hotelieri pocítili, že povesť práce v oblasti hotelierstva a gastra veľmi utrpela dvomi pandemickými rokmi. My však ponúkame stabilné zamestnanie v hoteloch patriacich do medzinárodných hotelových sietí. Snažíme sa, aby mohli mladí budúci hotelieri, ktorí k nám chodia na prax, zažiť, aké to je pracovať pre top hotely na Slovensku,“ približuje dlhodobú spoluprácu so študentmi Branislav Kačkovič, generálny riaditeľ Grand Hotela River Park, Bratislava a Sheraton Bratislava Hotel.

Bratislavské hotely Grand Hotel River Park, Sheraton Bratislava a Crowne Plaza manažuje skupina Best Hotel Properties a okrem stabilného zamestnania, poskytuje svojim zamestnancom benefity ako dočasné ubytovanie, vzdelávanie sa v odbore a teda možnosť rastu a tiež možnosť cestovania v sieti hotelov po celom svete.

Ocenenia pre najlepších študentov praxujúcich v hoteli Crowne Plaza sa odovzdávali 28. júna 2022. Ocenenie „Študent roka v odbore čašník“ získal Adam Kočan študujúci na Hotelovej akadémii Mikovíniho v Bratislave. V odbore kuchár bol študentom roka Matej Rovenský z rovnakej školy.
Ocenenia sa odovzdávali aj v Grand Hoteli River Park, kde bola študentkou roka v odbore kuchárka ocenená Inéz Horváthova z hotelovej akadémie v Šamoríne a čašník Richard Dvoran z Hotelovej akadémie na Mikovíniho v Bratislave. V hoteli Sheraton sa z ocenenia študent roka tešili za odbor kuchár Michal Bihári z hotelovej akadémie v Šamoríne a za odbor čašník Simona Šedivá z Hotelovej akadémie na Mikovíniho v Bratislave.

Každý z nich získal motivačné ceny, buď vstup na raňajky a do wellnesu pre 2 osoby, alebo darčekovú poukážku na „tasting“ menu v hotelovej reštaurácii RIVERBANK, kde ochutnajú kulinárske špeciality šéfkuchára Jaroslava Žídeka. Ako spomienku na prax tiež dostali rôzne upomienkové predmety.

Exit mobile version