Site icon Časopis Metropola

Z krádeže obrazov obvinili dvoch mužov

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave vzniesol obvinenie z obzvlášť závažného zločinu krádeže spáchaného formou spolupáchateľstva 35-ročnému Petrovi V. z Bratislavy a 33-ročnému Patrikovi P. z Bratislavy. Obvinení mali poškodiť sadrokartónovú stenu, ktorá oddeľovala miestnosť od vedľa nej situovaného ateliéru, do ktorého následne vošli. Odcudzili celkovo 36 kusov originálnych obrazov v hodnote 256 900 eur. Odcudzili aj horský bicykel, paddleboard, ohrievač a vlhkomer. Informoval o tom hovorca Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff.

Policajtom sa doposiaľ podarilo z odcudzených obrazov vypátrať a zaistiť 28 obrazov a paddleboard. Obaja muži boli umiestnení v cele policajného zaistenia. V prípade preukázania viny pred súdom im hrozí v zmysle zákona za takéto konanie trest odňatia slobody na desať až pätnásť rokov.

„V súvislosti s uvedeným skutkom sa aj naďalej obraciame na verejnosť so žiadosťou o pomoc pri pátraní po ôsmich odcudzených obrazoch, ktoré sa polícii ešte nepodarilo vypátrať. Disponujeme však fotografiami iba k celkovo šiestim obrazom. V prípade, ak občania disponujú informáciami, ktoré by viedli k vypátraniu umeleckých obrazov, touto cestou ich žiadame aby nás kontaktovali prostredníctvom bezplatného čísla polície 158, prípadne tak urobili formou súkromnej správy na FB Polícia SR Bratislavský kraj,“ upresnil hovorca Michal Szeiff.

Počas týždňa Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave informovalo o vyšetrovaní krádeže väčšieho množstva umeleckých obrazov, ku ktorému došlo 16. apríla v priestoroch administratívnej budovy na Galvaniho ulici v Bratislave. Policajti bratislavskej krajskej kriminálky od prijatia oznámenia o tomto skutku sa prípadom intenzívne zaoberali. Vykonali potrebné procesné úkony v zmysle zákona. Práve na základe dôsledného vyšetrovania sa podarilo zabezpečiť dôkaznú situáciu umožňujúcu vznesenie obvinenia konkrétnym osobám.Exit mobile version