Site icon Časopis Metropola

Za uškrtenie študentky na internáte hrozí obvinenému pätnásť až dvadsať rokov

Za uškrtenie študentky na internáte hrozí obvinenému pätnásť až dvadsať rokov

Trest odňatia slobody na pätnásť až dvadsať rokov hrozí v prípade preukázania viny pred súdom 21-ročnému Volodymyrovi, občanovi Ukrajiny.

https://casopismetropola.sk/wp-content/uploads/2022/06/286847087_138984705122685_4238756465871323547_n-1.mp4
zdroj: facebook.com/KRPZBA

Tomu vzniesol obvinenie z obzvlášť závažného zločinu vraždy vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave v súvislosti s nálezom tela 21-ročnej ženy, ktorej telo bez známok života bolo nájdené v piatok 3. júna v priestoroch internátu na Račianskej ulici. Informoval o tom bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff.

zdroj: facebook.com/KRPZBA

Podľa doposiaľ zabezpečenej dôkaznej situácie mal obvinený muž krátko po 12:00 hodine 2. júna v priestoroch izby internátu obomi rukami chytiť za krk a začať ženu škrtiť. V dôsledku tohto konania utrpela žena zranenia, ktoré viedli k jej smrti. Menovaný sa v stredu 8. júna dobrovoľne dostavil na policajné oddelenie, kde sa k spáchaniu skutku priznal. Z uvedeného dôvodu si vyšetrovanie predmetnej veci prevzali policajti Odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave, ktorí vo vyšetrovaní intenzívne pokračujú a zadovažujú v tejto súvislosti nevyhnutné dôkazy.

zdroj: facebook.com/KRPZBA

Vec bola bezprostredne po prijatí oznámenia o náleze tela ženy dňa 3. júna zaevidovaná príslušníkmi Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave III, pričom súčasne bolo ten istý deň začaté trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia. Po vykonaní potrebných procesných úkonov a vznesení obvinenia bol muž umiestnený v cele policajného zaistenia. Zo strany vyšetrovateľa bratislavskej krajskej kriminálky bol v tejto súvislosti spracovaný aj podnet k návrhu na väzobné stíhanie obvineného muža.

Exit mobile version