Site icon Časopis Metropola

Testovanie v Starom Meste prebieha pokojne, rady sa netvoria

Testovanie v Starom Meste prebieha pokojne, rady sa netvoria

Odberové tímy zatiaľ hlásia 3274 otestovaných a 17 pozitívnych

Prvý deň víkendového celoplošného skríningu na Covid-19 prebieha v Starom Meste bez komplikácií. Rady sa netvoria, na všetkých 25 odberových miestach sa čaká najviac pol hodinu – vrátane čakania na výsledok testu. Testovanie znepríjemňuje len vytrvalý dážď a ochladenie.

„Odberové tímy nám zatiaľ nahlásili, že do 14:00 hodiny otestovali 3274 Staromešťanov, z toho bolo 17 pozitívnych,“ informovala starostka Starého Mesta Zuzana Aufrichtová.

V Starom Meste funguje rezervačný systém prostredníctvom klasických časeniek, niektoré miesta – napríklad Hviezdoslavovo námestie – sú na dnes už vybookované. „Testovanie ide rýchlo, prakticky nikde sme nezaznamenali väčší nápor,“ uviedla Z. Aufrichtová. Starostka predpokladá, že ľudia sa k celoplošnému testovaniu postavili zodpovedne a snažili sa na získanie testu využiť celý týždeň. „Ľudia sa poučili aj z predchádzajúceho testovania, prichádzajú priebežne – pochopili, že nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť, teda nemusia byť otestovaní medzi prvými. Takto sa testovanie rozložilo,“ dodala. Verí, že zajtra budú ľudia rovnako disciplinovaní.

„Pripomínam, že Staré Mesto dnes rozdáva časenky aj na nedeľu. Odberných miest aj testov máme dosť, každý, kto to potrebuje, bude otestovaný,“ uzavrela Z. Aufrichtová.

Exit mobile version