Site icon Časopis Metropola

Do hlavného mesta sa po dvojročnej pandemickej prestávke vrátia Vianočné trhy

Do hlavného mesta sa po dvojročnej pandemickej prestávke vrátia Vianočné trhy

Na Hlavné a Františkánske námestie v Bratislave sa tento rok po dvojročnej prestávke vráti Vianočný hlavný trh. Ako informuje hovorkyňa magistrátu Dagmar Schmucková, Bratislavské Vianoce budú trvať od 24. novembra do 22. decembra. Slávnostné otvorenie trhov s rozsvietením vianočného stromčeka sa bude konať v piatok 25. novembra. „Celé adventné obdobie bude spríjemňovať bohatý kultúrny program,“ uviedla.

Vianočný stromček už stojí na Hlavnom námestí a mesto začalo aj s prípravami a výstavbou prvých vianočných stánkov. „Koncept tohtoročných vianočných trhov bude nadväzovať na rok 2019, keď mesto predstavilo viaceré novinky, ako napríklad možnosť bezhotovostnej platby kartou, dôsledné triedenie odpadu či zavedenie vratných pohárov a kompostovateľných riadov,“ priblížila hovorkyňa. Súčasťou trhu budú aj dezinfekčné stanice umiestnené v priestore.

Snahou mesta je podľa hovorkyne priniesť návštevníkom rozmanitú ponuku predajcov, kde bude mať svoje zastúpenie aj neziskový sektor, či kultúrne inštitúcie pôsobiace v meste. Hlavným organizátorom a dramaturgom Bratislavských Vianoc vrátane Vianočného hlavného trhu je Bratislavské kultúrne a informačné stredisko (BKIS). „To oslovilo a zapojilo do spolupráce aj mestské časti a mestské organizácie, s cieľom rozšíriť vianočnú náladu rovnomerne na celé územie mesta,“ doplnila Schmucková.

Štvrtky sa budú niesť v znamení čítania v podaní slovenských hercov a herečiek, zabezpečený bude aj preklad do posunkovej reči. „Štvrtkové živé čítania pripravujeme v spolupráci s Mestskou knižnicou,“ uviedla hovorkyňa s tým, že piatky a soboty prinesú na námestia atmosféru v podobe koncertov slovenských hudobníkov a nedeľná ponuka poteší rodiny s deťmi. Program sa bude odohrávať tiež v koncertno-výstavnej sieni Klarisky, kde budú pripravené adventné koncerty či swapy.

Všetky dôležité informácie bude mesto postupne uverejňovať na stránke www.vianocnabratislava.sk.


PETRŽALSKÉ VIANOČNÉ TRHY 2022

zdroj: fb petržalka

Program vianočných trhov bude zahŕňať divadielka, koncerty, ochutnávka punčov a mnoho ďalšieho.

Program:

Podujatie je súčasťou mestského festivalu Bratislavské Vianoce. „Podujatie je realizované s BKIS na základe spolupráce.“


Vianočné trhy na Duláku 2022 Bratislava

zdroj: facebook.com/Streetfooddulak

Termín: 24. 11. O 12:00 – 30. 11. O 22:00

Podujatie, ktoré usporadúva Street food na Duláku
Dulovo Námestie

Vianočné trhy na Duláku sa budú po trojročnej prestávke konať od štvrtka 24.11. do štvrtka 22. 12. 2022 na Dulovom námestí pred Hotelom Apollo.


Exit mobile version