Site icon Časopis Metropola

Na Hlavom námestí osadili vianočný stromček, rozsvietia ho 25. novembra

Na Hlavom námestí osadili vianočný stromček, rozsvietia ho 25. novembra

Na Hlavnom námestí v Bratislave sa už nachádza vianočný stromček. Ako informuje hovorkyňa hlavného mesta Dagmar Schmucková, tento rok ide o smrek pichľavý, ktorý má 40 rokov, výšku 12 metrov a váhu 1,1 tony. „Vianočný Hlavný trh na Hlavnom námestí a v jeho okolí začne vo štvrtok 24. novembra,“ priblížila s tým, že slávnostné otvorenie Bratislavských Vianoc spolu s rozsvecovaním vianočného stromčeka na námestí aj s kultúrnym programom bude v piatok 25. novembra podvečer.

Hlavnému mestu darovali tohtoročný vianočný stromček majitelia z Karlovej Vsi. „Strom rástol v predzáhradke rodinného domu vo vyvýšenom záhone, ktorý začal vytláčať svojou koreňovou sústavou,“ vysvetlila Schmucková s tým, že strom na mieste nemal vhodné podmienky na svoj ďalší rast a strácal stabilitu. „Každý rok Mestské lesy v Bratislave vyberajú na účel vianočného stromčeka práve také stromy, ktoré by majitelia z rôznych dôvodov museli vyrúbať,“ doplnila.

Vianočné trhy sa do mesta vrátia po dvojročnej prestávke spôsobenej pandémiou. „Vianočný stromček sa na Hlavnom námestí každoročne osádza s predstihom, práve z dôvodu inštalácie a príprav vianočných stánkov,“ dodala hovorkyňa s tým, že stromček vyzdobia tesne pred otvorením mestských vianočných trhov.


Exit mobile version