Site icon Časopis Metropola

Začiatkom decembra spúšťajú novú parkovaciu zónu v Novom Meste

Začiatkom decembra spúšťajú novú parkovaciu zónu v Novom Meste

Bratislava spúšťa 6. decembra novú parkovaciu PAAS zónu v Novom Meste – v lokalite Pokrok. Ako informuje hlavné mesto na sociálnej sieti, po tomto dátume bude možné v časoch regulácie v zóne parkovať už len s platnou parkovacou kartou PAAS alebo po úhrade hodinového parkovného. Zóna NM1-Pokrok bude spoplatnená v čase 8:00 – 24:00 cez pracovné dni sadzbou 1,50 eura na hodinu.

Regulácia lokality predstavuje rozšírenie zóny NM1 – Tehelné pole, kde systém regulovaného parkovania PAAS spustili už v roku 2022. „Pokrok aj Tehelné pole spoločne tvoria jednu zónu NM1, znamená to, že rezidenti Pokroku aj Tehelného poľa môžu s rezidentskou parkovacou kartou parkovať v oboch lokalitách,“ priblížil magistrát. Parkovaciu kartu je možné vybaviť si online cez stránku www.paas.sk a nastaviť si platnosť karty od dátumu spustenia zóny NM1 – Pokrok, teda od 6. decembra.

Upozorňujú tiež na plánovaný výpadok štátneho dátového centra obcí a miest z dôvodu jeho modernizácie v čase od štvrtka 16. novembra od 16:00 do nedele 19. novembra do 12:00. „Z tohto dôvodu nebude v tomto čase možné vykonávať overovanie, predlžovanie či vydávanie všetkých typov parkovacích kariet PAAS,“ dodáva mesto.


Exit mobile version