Site icon Časopis Metropola

V súvislosti s dnešným protestom na Hodžovom námestí v Bratislave bolo na políciu prevedených 12 ľudí

V súvislosti s dnešným protestom na Hodžovom námestí v Bratislave bolo na políciu prevedených 12 ľudí

Sprava v popredí: Poslanec EP Milan Uhrík a poslanec NR SR za stranu ¼SNS Milan Mazurek poèas protestu organizovaného stranou Kotlebovci – ¼udová strana Naše Slovensko (¼SNS) proti vláde Igora Matovièa a protiepidemiologickým opatreniam v súvislosti s COVID-19 pred Prezidentským palácom. Bratislava, 12. december 2020. Foto: SITA/Branislav Bibel

V súvislosti s dnešným protestom na Hodžovom námestí v Bratislave bolo prevedených na políciu 12 ľudí. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (PZ) v Bratislave Veronika Martiniaková. Dodala, že v troch prípadoch išlo o podozrenie z trestného činu drogovej trestnej činnosti, nebezpečného vyhrážania sa a prejavov extrémizmu. Zvyšné osoby sa dopustili priestupku zo zákona o zhromaždovacom práve.

Foto: SITA/Branislav Bibel

Hovorkyňa uviedla, že bratislavskej mestskej časti Staré Mesto boli oficiálne oznámené dve verejné zhromaždenia z piatich. Doplnila, že polícia počas celého priebehu situáciu monitorovala a priebežne vyhodnocovala, najmä s prihliadnutím na ochranu života, zdravia a majetku občanov. „V priebehu verejného zhromaždenia na Hodžovom námestí bol viackrát vykonaný služobný zákrok príslušníkmi PZ,“ uviedla.

Ako dodala Martiniaková, počas zhromaždení boli vyhotovené viaceré audiovizuálne záznamy, ktoré momentálne vyhodnocujú za účelom zadokumentovania protiprávnych konaní. Následne stotožnené osoby z verejných zhromaždení, ktoré nemali rúško, budú pre podozrenie z priestupku oznámené Úradu verejného zdravotníctva SR. Ten je zodpovedný za prejedanie týchto priestupkov. Stotožnené osoby budú v otázke zhromaždovacieho práva oznámené príslušnému okresnému úradu.

Foto: SITA/Branislav Bibel

Jedno zo zhromaždení sa začalo pred Prezidentským palácom na Hodžovom námestí v Bratislave o 12:00. Zúčastnilo sa na ňom niekoľko stoviek ľudí, z ktorých väčšina nemala na tvári rúška a nedodržiavala odstup. Na proteste proti vláde a opatreniam súvisiacim s koronavírusom boli prítomní viacerí členovia strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS), ktorá protest aj v čase zhoršujúcej sa epidemiologickej situácie organizovala. Po oficiálnom ukončení tohto protestu dav rozohnali ťažkoodenci. Ďalšie zhromaždenie sa uskutočnilo na Námestí SNP v Bratislave o 15:00. Aktuálne platné opatrenia nedodržiavali ani jeho účastníci.

Exit mobile version