Site icon Časopis Metropola

Tip na víkend: Otvorenie parkov na Legionárskej a Kazanskej

Mesto pre obyvateľov tento víkend otvorí dva obnovené priestory. Park na Legionárskej a park na Kazanskej. Návštevníci tak budú môcť objaviť nové miesta pre trávenie voľného času a zároveň si užiť sprievodný kultúrny či športový program.

Park Legionárska

V sobotu 8. júna 2024 sa otvorí obnovený park na Legionárskej. V parku sa realizovalil terénne úpravy, vysadilo sa tu 50 sakúr, vytvorili sa nové pešie chodníky, doplnilo sa osvetlenie, upravilo sa okolie sochy s bustou Sama Chalupku a pribudlo aj multifunkčné ihrisko. Voľný výbeh pre psy je po novom vo vyhradenom priestore. Rozšírený bol aj priestor na čakanie za zastávkou MHD a opravil sa chodník od Kmeťovho námestia popri internáte.

V sobotu sa na toto všetko budú môcť návštevníci pozrieť. Okrem toho sa budú môcť zúčastniť napríklad streetballového turnaja, súťaží pre deti, diskusií, komentovaných prehliadok, kvízu, komunitného sprejovania, koncertu Curly Simon a chýbať nebude ani občerstvenie. Moderátorom podujatia bude Ludwig Bagin. V parku bude prebiehať tiež bazár nepotrebných vecí, k dispozícii bude kútik so spoločenskými hrami pre deti a výstavka Živých miest Bratislavy.

Viac informácií o podujatí nájdete TU.

Zdroj: Facebook

Park Kazanská

V nedeľu 9. júna 2024 sa otvorí pre verejnosť obnovený park Kazanská. Park vznikol v podstate zo zanedbanej verejnej plochy na križovatke Kazanskej a Čiernovodskej. Okrem trávenia voľného času poslúži aj ako priestor pre organizáciu príležitostných trhov. Vysadené tu boli stromy, zrekonštruovalo a doplnilo sa osvetlenie, doplnili sa stojany na bicykle, odpadkové koše a lavičky. Nachádza sa tu aj atypický mobiliár, ktorý poslúži ako sedenie a zároveň ako zaujímavý vizuálny doplnok tohto priestoru.

V nedeľu si to okrem vynoveného priestoru môžu návštevníci pozrieť farmárske trhy, Divadlo SpozaVoza, deti si určite užijú maľovanie na tvár, zapletanie vrkočov, kreskovanie s tetovačkami či pesničkohry s Mirom Jilom.

Viac informácií nájdete TU.

Zdroj: Facebook
Exit mobile version