Site icon Časopis Metropola

Slovensky roka 2023 na Bratislavskom hrade

Slovensky roka 2023 na Bratislavskom hrade

Slávnostný galavečer ankety SLOVENKA ROKA 2023 sa blíži, v utorok 02. mája 2023 boli na západnej terase Bratislavského hradu na slávnostnej vernisáži predstavené portréty všetkých dám nominovaných v ankete Slovenka roka 2023.

Zakladateľka ankety Slovenka roka a generálna riaditeľka STAR production Mária Reháková v príhovore povedala, že za pätnásť rokov ankety Slovenka roka sa podarilo predstaviť množstvo príbehov výnimočných žien na Slovensku, ktoré svojou prácou v jednotlivých oblastiach obohatili nielen Slovensko, ale aj zahraničie. „Na začiatku všetkého bol týždenník Slovenka. Je 75 rokov na trhu. Hlavnou jeho myšlienkou je mienkotvornosť. Dávame informačný priestor pre čitateľov. Od vzniku podporujeme kultúru, vzdelanie aj skutočné hodnoty. Dodnes na to pozorne dbáme. Mnohí ľudia sa ma na začiatku vzniku Ankety Slovenka roka pýtali či budem vedieť naplniť toľko kategórií. Dnes môžem zodpovedne povedať, že to nie je vôbec problém a ani nikdy nebol. V tomto roku máme 27 laureátok a 2 špeciálne kategórie. Som rada, že sa spoznáme nielen cez profesnú činnosť, ale aj ľudskú.”

Zakladateľka ankety Slovenka roka a generálna riaditeľka STAR production Mária Reháková, predseda Národnej rady SR Boris Kollár a Europoslanec Ivan Štefanec

Pozvanie na vernisáž prijal predseda Národnej rady SR Boris Kollár, ktorý prítomné nominované dámy pozdravil a zaželal im úspechy v profesionálnom, aj súkromnom živote. Na podujatí sa uviedla do života aj kniha Europoslanca Ivana Štefanca s názvom Zlaté príbehy.

Nominované Slovenky prišli pozdraviť aj autorka fotografií Ivona Orešková, autorka ocenení – nádherných bronzových sošiek Jana Brisudová, zástupkyňa spoločnosti KOOPERATIVA, Vienna Insurance Group Silvia Nosková Illášová a Magdaléna Komiňáková z umeleckého štúdia Siloe design, odkiaľ sa víťazkám ankety Slovenka roka rozhodli darovať umelecký šperk. Každá výstava má svojho kurátora. Výnimkou nie je ani výstava fotografií nominovaných dám a odborného znalca pre výtvarné umenie, galeristu Ľubolava Mózu, ktorý umelecké fotografie nomnovaných dám.

Hlasovať môžete od 07. februára 2023 10:00 do 20. júna 2023 – 12:00 prostredníctvom SMS na číslo 7400 v tvare SR 1 – 27. Cena SMS je 1 eur s DPH., službu zabezpečuje spoločnosť goodgames, s.r.o. Zároveň ste v hre aj o exkluzívny dovolenkový pobyt pre 2 osoby v Ománe od CK Hydrotour.

Exit mobile version