Site icon Časopis Metropola

Prímestská autobusová doprava bude od pondelka jazdiť vo víkendovom režime s pridanými spojmi

Prímestská autobusová doprava bude od pondelka jazdiť vo víkendovom režime s pridanými spojmi

Dôvodom zmeny je blížiace sa vianočné obdobie, protipandemické opatrenia a vyhlásený núdzový stav.

Prímestská autobusová doprava v Bratislavskom kraji bude od pondelka 20. decembra do nedele 9. januára jazdiť vo víkendovom režime s pridanými spojmi. Ako informuje hovorkyňa Bratislavskej integrovanej dopravy (BID) Eva Vozárová, k zmene cestovných poriadkov pristúpil regionálny dopravca vzhľadom na blížiace sa vianočné obdobie, protipandemické opatrenia a vyhlásený núdzový stav.

Autobusy dopravcu Arriva Mobility Solutions budú jazdiť podľa cestovných poriadkov pre nedeľu celotýždenne, s výnimkou linky 249, ktorá bude v pracovných dňoch premávať v režime pracovné dni. Nočné spoje na linkách 299, 598, 599, 699, 798 a 799 nebudú vypravované. „V pracovných dňoch bude navyše oproti víkendovému režimu premávať aj viacero pridaných spojov pre zabezpečenie dochádzky cestujúcich do práce a dostatočnej kapacity na najsilnejších úsekoch,“ skonštatovala Vozárová. Pridané spoje budú na linkách 219, 225, 239, 246, 265, 520, 550, 565, 620, 715 a 720.

K prechodu na víkendový režim v regionálnej autobusovej doprave prichádza v súvislosti s obmedzením mobility občanov. „Bratislavská mestská hromadná doprava (MHD) prešla z rovnakého dôvodu na prázdninový režim už 29. novembra,“ vysvetľuje hovorkyňa BID. Cestovné poriadky pre obdobie od 20. decembra do 9. januára 2022 nájdu cestujúci na webstránke idsbk.sk/cestovne-poriadky a na stránke dopravcu.

Exit mobile version