Site icon Časopis Metropola

Pri Pentagone by mala vzniknúť nová stanica mestskej polície

Pri Pentagone by mala vzniknúť nová stanica mestskej polície

Stanica by mala vzniknúť v lete, po odkúpení objektu na Stavbárskej ulici za 225-tisíc eur a jeho rekonštrukcii.

Na Stavbárskej ulici v bratislavskej Vrakuni by mala vzniknúť nová stanica mestskej polície (MsP). Na dnešnej tlačovej konferencii o tom informoval náčelník MsP Bratislava Miroslav Antal, starosta mestskej časti Vrakuňa Martin Kuruc a námestníčka primátora Bratislavy Lenka Antalová Plavuchová. „Mesto Bratislava v spolupráci s mestskou časťou Vrakuňa a v spolupráci s MsP sa rozhodlo kúpiť priestor, kde bude pôsobiť MsP hlavného mesta, kde bude mať svoje vysunuté pracovisko, najmä z dôvodu bezpečnosti obyvateľov Pentagonu,“ uviedol Antal.

https://casopismetropola.sk/wp-content/uploads/2021/11/10000000_311932967123473_5704936796384235504_n.mp4

S nadobudnutím priestorov na Stavbárskej ulici v hodnote 225-tisíc eur pre účely zriadenia novej stanice MsP už súhlasila finančná komisia mesta. O odkúpení rozhodne definitívne mestské zastupiteľstvo na budúci týždeň. Do konca januára by mali byť priestory v rukách mesta, ktoré ešte pred letom počíta s vybudovaním novej stanice MsP.

Ako dodal náčelník MsP, dôvodom vybudovania novej stanice vo Vrakuni je najmä to, že hliadky síce chodia pravidelne kontrolovať dodržiavanie verejného poriadku v okolí Pentagonu, ale nie vždy tu v rámci kapacitných možností môžu stráviť dlhší čas. „Aj toto je jedna z možností, vybudovanie stanice MsP, kde môžu naši príslušníci zotrvať dlhší čas a byť v kontakte s obyvateľmi tejto lokality,“ poznamenal Antal s tým, že výhodou je tiež blízkosť mestskej časti Podunajské Biskupice, kde budú môcť hliadky v prípade potreby tiež rýchlejšie zasiahnuť.

Ako uviedol starosta Vrakune Martin Kuruc, problém s bezpečnosťou vo Vrakuni a Podunajských Biskupiciach pretrváva už viac ako 30 rokov. „Musím povedať, že 98 percent obyvateľov tohto bytového domu sú slušní ľudia a problémy spôsobujú ľudia, ktorí tu v noci prespávajú, chodia sem z iných mestských častí alebo z celého Slovenska. Preto som veľmi rád, že sa nám po toľkých rokoch podarilo spolu s magistrátom a MsP docieliť to, že máme dnes na stole rokovanie o tom, či tento priestor budeme môcť kúpiť,“ povedal starosta.

Priestory využije mesto na zriadenie vysunutého pracoviska MsP s plným vybavením a kamerovým systémom. MsP bude v rámci zriadenia novej stanice spolupracovať s Policajným zborom SR, ako aj mimovládnymi organizáciami, ktoré v oblasti dlhodobo pôsobia. Mesto v ohrozených lokalitách, vrátane Stavbárskej ulice, presadzuje kombinovaný prístup podpory sociálnych a zároveň represívnych opatrení. MsP pôsobí v danej lokalite už v súčasnosti a svoju činnosť bude môcť vďaka novému pracovisku zintenzívniť.

Zdroj: SITA / Matúš Vallo FB

Exit mobile version