Site icon Časopis Metropola

Práce na rozšírení Harmincovej ulice v Dúbravke dočasne pozastavili

Práce na rozšírení Harmincovej ulice v Dúbravke dočasne pozastavili

Práce na rozšírení Harmincovej ulice v bratislavskej Dúbravke dočasne pozastavili, termíny však podľa mesta dodržia. Na sociálnej sieti o tom informuje mestská časť Dúbravka. Tá sa na podnet obyvateľov obrátila na magistrát s otázkou, prečo práce v týchto dňoch utlmili. „Na Harmincovej je potrebné urobiť stabilizáciu podložia, to je však teraz po dažďoch zvlhnuté a je potrebné, aby preschlo,“ uviedlo mesto s tým, že ak nebude mrznúť a keď preschne zemina do potrebnej hĺbky práce opäť zintenzívnia.

zdroj: facebook.com/DubravkaBratislava

K posunu termínov podľa magistrátu nepríde. V pôvodnom harmonograme sa podľa mesta počítalo s tým, že v zimných mesiacoch príde k útlmu pracovnej aktivity. Rozširovanie frekventovanej ulice, ktorá je jedným z hlavných prístupov do a z Dúbravky, má trvať do augusta budúceho roka. Dovtedy by mal stavebník zmeniť dnešnú dvojpruhovú Harmincovu na štvorprúdovú komunikáciu. Zhotoviteľom je spoločnosť Strabag, ktorá vyhrala súťaž v hodnote takmer 3,6 milióna eur bez DPH.

Projekt počíta s rozšírením v úseku od križovatky s ulicou M. Sch. Trnavského po križovatku s ulicou Polianky, kde nadviaže na už vybudovanú štvorpruhovú cestu. Prístupovú ulicu do mestskej časti, spojnicu Dúbravky a centra, riešia už od roku 2006. „Zámer brzdili najmä nevysporiadané pozemky pod cestou v hornej časti ulice,“ uzavrela mestská časť.


Exit mobile version