Site icon Časopis Metropola

POZOR! Počas sviatkov bude MHD premávať v upravenom režime

POZOR! Počas sviatkov bude MHD premávať v upravenom režime

Dopravný podnik Bratislava počas vianočných sviatkov upraví frekvenciu liniek mestskej hromadnej dopravy (MHD).

Ako informuje hovorca DPB Martin Chlebovec, od 23. decembra do 8. januára bude MHD v Bratislave premávať podľa cestovných poriadkov v režime pracovný deň – školské prázdniny. Počas sviatočných dní budú linky premávať v režime voľných dní. V sviatočnom období nebudú premávať školské linky a v termíne od 27. decembra do 5. januára 2023 ani posilové linky 7 a 196.

Počas soboty 24. decembra bude MHD fungovať mimoriadne. „Denné linky postupne ukončia premávku po 17:00. Od 18.00 začnú premávať nočné linky, a to do polnoci v intervale 30 minút a po polnoci podľa riadnych cestovných poriadkov,“ spresnil Chlebovec. Ako dodal, linka 69 bude premávať len do 14:00. V noci z 31. decembra na 1. januára začne premávka nočných liniek v 30 minútovom intervale od 1:30. „DPB je pripravený po skončení silvestrovských osláv, na pokyn dopravných dispečerov, vypraviť navyše záložné vozidlá,“ doplnil. Výprava školských liniek a režim pracovný deň – školský rok budú obnovené v pondelok 9. januára 2023.

Dopravný počas Silvestra odstaví a mechanicky zabezpečí proti poškodeniu 113 predajných automatov na cestovné lístky. „Dôvodom je opakujúci sa vandalizmus počas silvestrovských osláv. Ide predovšetkým o zariadenia v exponovaných lokalitách,“ vysvetlil hovorca DPB. Zoznam odstavených automatov nájdu cestujúci v najbližších dňoch na webe DPB. Automaty opätovne uvedú do prevádzky 1. januára 2023.

Koncom roka končí svoju prevádzku predajňa cestovných lístkov v Novej radnici na Primaciálnom námestí. Cestujúcim DPB odporúča využívať rýchle a ekologické formy predaja jednorazových cestovných lístkov, a to prostredníctvom služby „Kartuj“ priamo vo vozidle, cez mobilnú aplikáciu, SMS cestovný lístok alebo elektronický cestovný lístok v elektronickej peňaženke. „Prípadne je k dispozícii aj tradičná forma predaja u províznych predajcov,“ uzavrel Chlebovec.


V regionálnej vlakovej a autobusovej doprave v Integrovanom dopravnom systéme v Bratislavskom kraji bude počas vianočných prázdnin a sviatkov upravená premávka liniek nasledovne:

Regionálne autobusové linky v IDS BK

Regionálne vlakové linky v IDS BK

Exit mobile version