Site icon Časopis Metropola

AKTUALIZOVANÉ – Polícia pátra po mužovi, ktorý na zastávke v Rusovciach napadol dôchodkyňu

Zadržali muža, ktorý 24. mája na zastávke v bratislavských Rusovciach napadol dôchodkyňu


Lupičovi, ktorý napadol dôchodkyňu na zastávke MHD, hrozí až 12-ročný trest

Vyšetrovateľ vzniesol obvinenie z trestného činu lúpeže 43-ročnému Petrovi T. z Bratislavy.


Polícia tak pátranie po páchateľovi odvolala

Polícia zadržala muža, ktorý v pondelok 24. mája na zastávke v bratislavských Rusovciach napadol dôchodkyňu. Ako v tlačovej správe informoval bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, totožnosť páchateľa sa podarilo policajtom okresného riaditeľstva v piatom bratislavskom okrese zistiť aj na základe informácií od verejnosti. Pátranie po mužovi tak odvolali.

„Vo vyšetrovaní policajti naďalej intenzívne pokračujú, bližšie informácie poskytneme, keď to procesná situácia vo vyšetrovaní umožní,“ dodal Szeiff.

Pôvodná správa

Polícia pátra po mužovi, ktorý na zastávke v bratislavských Rusovciach napadol dôchodkyňu. Ako informuje bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, policajti objasňujú okolnosti trestného činu lúpeže, ktorý sa stal v pondelok 24. mája krátko po 14:00 na zastávke MHD Kaštieľ – Rusovce. „Doposiaľ neznámy páchateľ využil moment, keď si 68-ročná žena kupovala lístok na MHD a chcel si prisvojiť jej cestovnú tašku,“ uviedol hovorca a dodal, že poškodená mu v tom zabránila, načo jej muž začal vulgárne nadávať a kopať ju do nôh.

Muž sa na seniorku opakovane zahnal päsťou a chcel ju udrieť do tváre, avšak žena sa úderom vyhla. Útočník jej vytrhol cestovnú tašku a chcel utiecť, žena však utekala za ním smerom k rodinným domom. Páchateľ potom tašku prehodil cez plot na pozemok jedného z rodinných domov a utiekol naspäť na zastávku, kde nastúpil na prichádzajúci autobus MHD.

Polícia pátra po totožnosti muža, ktorý by svojimi vedomosťami mohol pomôcť k objasneniu tohto trestného činu. Akékoľvek informácie o mužovi je možné nahlásiť osobne na ktoromkoľvek policajnom oddelení, telefonicky na čísle 158 alebo formou súkromnej správe na facebookovom profile Polícia SR – Bratislavský kraj.

Exit mobile version