Site icon Časopis Metropola

Podujatie My sme SAV, ktoré vyzdvihne vedecké talenty

Podujatie My sme SAV, ktoré vyzdvihne vedecké talenty

Slovenská akadémia vied prichádza s podujatím, ktoré predstaví vedu v trochu inom svetle. Tanec, hudba a zábava. Aj takto to bude vyzerať na podujatí My sme SAV, na ktorom sa predstaví takmer 30 ústavov a výskumných centier akadémie svojimi stánkovými prezentáciami.

„Made by SAV“

14. – 15. júna 2024 na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave vystúpia skutočné vedecké hviezdy na podujatí My sme SAV, ktoré sa koná už po štvrtýkrát. Počas celodenného piatkového programu budú môcť návštevníci podujatia vidiet všetko „made by SAV“, čiže všetko z dielne SAV. Pôjde o hudbu, tanec, humor, trošku mágiu a samozrejme vedu.

„Chceme sa dostávať do intímnejšieho kontaktu s verejnosťou, zrozumiteľnejšie vysvetľovať princípy fungovania mnohých javov, vzdelávať, inšpirovať, a najmä, prinášať pozitívne správy. Práve vedecký progres a inovácie sú pre ľudstvo nádejou, že budeme do budúcna žiť vo svete, ktorý je rozmanitý, zdravý a prosperujúci. Srdečne pozývam všetkých fanúšikov vedy na spoločné stretnutie s tajomstvami našej každodennej práce,“ povedal predseda SAV Pavol Šajgalík. 

Ekológovia, elektrotechnici, archeológovia a mnohí ďalší

Počas bohatého programu sa odprezentujú ekológovia s témou Krajina – náš vzácny životný priestor, elektrotechnici priblížia fascinujúci svet mikročipov, supravodivosti a vákuových technológií. Návštevníci budú mocť vidieť blízky či vzdialený vesmír, dozvedieť sa viac o magnetizme či vyskúšať si rôzne experimenty ako napríklad vytvoriť si „pH dúhu“. Prítomní budú aj archeológovia, ktorí predstavia cestičky, po ktorých putovali kedysi našou krajinou Germáni ale návštevníci si budú môcť napríklad otestovať svoju pamäť či ždravotnú kondíciu.

Program bude pripravený oba dni v čase od 9:00 do 19:00. Viac o programe nájdete nižšie.

Exit mobile version