Site icon Časopis Metropola

Počas zápasu Slovanu a Spartaka došlo k zraneniu štyroch fanúšikov

Počas zápasu Slovanu a Spartaka došlo k zraneniu štyroch fanúšikov

Pozor video obsahuje vulgarizmy! Nevhodné pre deti a slabé povahy!

@danielsenaxedal Spartak Trnava at Slovan Bratislava, Tradičné Derby Slovakia 🇸🇰 #slovakia #slovensko #spartaktrnava #slovanbratislava #acab #hooligans #ultras #awaydays #football #riots #derby #rivals #fortunaliga #trnava #bratislava #slovak ♬ origineel geluid – DanielsenAxedal

Niekoľko incidentov riešila bratislavská krajská polícia počas sobotňajšieho futbalového zápasu medzi mužstvami ŠK Slovan Bratislava a FC Spartak Trnava. Futbalový zápas bol pokojný až do chvíle, keď krátko pred koncom došlo v sektore D určenom pre fanúšikov hostí k násilnému poškodzovaniu ochranných sietí, a tak hrozil pád fanúšikov. „Z toho dôvodu bol vykonaný zo strany príslušníkov policajného zboru služobný zákrok a do niekoľkých minút bol obnovený verejný poriadok. Pri tejto udalosti došlo k zraneniu štyroch osôb z radov fanúšikov,“ informovala bratislavská krajská polícia na sociálnej sieti. Protiprávne konania, ku ktorým došlo v tomto sektore, momentálne polícia dokumentuje a vyhodnocuje.

Foto: facebook.com/KRPZBA

Prvého priestupku sa dopustil už po príchode na Železničnú stanicu Bratislava – Nové Mesto fanúšik FC Spartak Trnava, ktorý aj napriek zákazu používal pyrotechnický výrobok. Dostal blokovú pokutu. Počas presunu fanúšikov do priestorov Národného futbalového štadióna jedna z osôb neuposlúchla výzvu verejného činiteľa, polícia ho riešila v blokovom konaní. Po skončení športového podujatia jeden z fanúšikov FC Spartak Trnava neuposlúchol výzvu verejného činiteľa. Keďže dotyčný sa dopustil uvedeného priestupku opakovane, bude ho polícia riešiť v správnom konaní. Jeden z fanúšikov pri odchode zo zápasu poškodil sklenenú výplň autobusu. „Z toho dôvodu policajti ihneď zakročili a osobu podozrivú z trestného činu poškodzovania cudzej veci obmedzili na osobnej slobode,“ doplnila polícia.

Foto: SITA/Jana Birošová


Exit mobile version