Site icon Časopis Metropola

Počas víkendu prišli o život dvaja chodci

Počas víkendu prišli o život dvaja chodci

V oboch prípadoch bolo začaté trestné stíhanie vo veci trestného činu usmrtenia.

Počas uplynulého víkendu zaznamenali bratislavskí dopravní policajti dve tragické nehody, pri ktorých zahynuli chodci. Ako informoval bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, v oboch prípadoch sa chodci pohybovali po ceste bez reflexných prvkov.

Prvý prípad sa stal v piatok 25. februára krátko po 21:00 v mestskej časti Devínska Nová Ves. „Vodič Toyoty Aygo počas jazdy po ulici Cesta pri železničnej trati v smere od ulice J. Jonáša spozoroval v krátkej vzdialenosti pred vozidlom chodca, ktorý prechádzal stredom vozovky,“ uviedol Szeiff a dodal, že vodič pre krátku vzdialenosť nedokázal zrážke s chodcom zabrániť. „Pri nehode utrpel chodec neznámej totožnosti vo veku 50 až 60 rokov zranenia, ktorým na mieste podľahol,“ dodal s tým, že alkohol u vodiča nezistili.

Druhá tragédia sa stala v sobotu 26. februára o 00:55 na diaľnici D2 v katastri Záhorskej Bystrice. Vodič nákladného vozidla DAF počas jazdy na diaľnici spozoroval v krátkej vzdialenosti chodca. „Vodič zrážke už nedokázal zabrániť, 41-ročný chodec z okresu Komárno na mieste zraneniam podľahol,“ skonštatoval policajný hovorca.Alkohol u vodiča nebol preukázaný.

V oboch prípadoch bolo začaté trestné stíhanie vo veci trestného činu usmrtenia, vyšetrovaním príčin a okolností oboch nehôd sa zaoberajú policajti Krajského dopravného inšpektorátu v Bratislave.


Exit mobile version