Site icon Časopis Metropola

Počas nasledujúceho víkendu budú upravené trasy niektorých liniek MHD

Počas nasledujúceho víkendu budú upravené trasy niektorých liniek MHD

Víkendové úpravy trasy sa dotknú liniek MHD 96, 43, 50 a prímestských liniek 249 a 269.

Počas nasledujúceho víkendu 20. – 21. augusta budú v Bratislave z dôvodu rekonštrukcií komunikácií a konania športových podujatí upravené trasy niektorých liniek mestskej hromadnej dopravy (MHD). Na sociálnej sieti o tom informuje Integrovaný dopravný systém Bratislavského kraja (IDS BK).

Linka 96 v smere z Petržalky na Letisko nebude z dôvodu opravy vozovky dočasne obsluhovať zastávku Bosákova. Namiesto toho zastaví na zastávke Šustekova. V smere do Petržalky sa trasa linky nemení. Medzi Tomášikovou a Prievozskou bude premávať obojsmerne po Mierovej. „Zastávku Hraničná obslúži obojsmerne na Mierovej. Namiesto zastávky Gagarinova v smere do Petržalky zastaví na zastávke Mierová,“ uvádza dopravca.

Z dôvodu konania cyklistických pretekov budú cez víkend obmedzené linky 43 a 50. Linka 50 v sobotu od 08:30 do 10:00 a od 14:30 do17:00 a v nedeľu od 05:30 do 08:00. „V smere jazdy z Kukučínovej do Auparku bude obsluhovať zastávku Herlianska v náhradnej polohe – na Herlianskej ulici pri križovatke s Ružinovskou. Zastávku Nemocnica Ružinov nebude obsluhovať, nakoľko pôjde po obchádzkovej trase,“ konštatuje IDS BK. V smere jazdy z Auparku na Kukučínovu bude premávať po svojej riadnej trase. Linka 43 bude mať v nedeľu od 08:00 do 13:00 skrátené spoje, ktoré premávajú po Lesopark, a to iba po Železnú studničku.

Z dôvodu konania cyklistických pretekov s krátkodobým úplným uzavretím cestných komunikácií budú v nedeľu dopoludnia upravené aj cestovné poriadky prímestských liniek 249 a 269. „Zároveň môže vplyvom uzávery komunikácií počas prejazdu peletónu dochádzať k miernym zdržaniam aj na vybraných spojoch liniek 219, 245, 250 a 269 pri prejazde cez Stupavu a linky 521 v Limbachu,“ dodáva dopravca.

Exit mobile version