Site icon Časopis Metropola

Po nevydarenej krádeži unikal strechami, vliezol rovno do budovy „U dvoch levov“

Po nevydarenej krádeži unikal strechami, vliezol rovno do budovy "U dvoch levov"

Polícia má ďalšieho horúceho kandidáta na titul Babrák roka. Tentokrát sa ním stáva muž, ktorý po nevydarenej krádeži utekal po strechách budov v centre Bratislavy, až sa „ukryl“ v budove U dvoch levov, teda priamo v budove Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave.

O kurióznom prípade informuje v tlačovej správe hovorca bratislavskej krajskej polície Michal Szeiff.

Prípad sa stal v piatok 21. júla v skorých ranných hodinách po tom, ako sa 26-ročný muž vlámal do kancelárskych priestorov budovy na Ulici 29. augusta. Pri krádeži bol však vyrušený pracovníkmi bezpečnostnej služby, a tak sa dal na útek po strechách budov. Preskočil až na strechu Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave nachádzajúcu sa v bezprostrednej blízkosti, z ktorej zišiel, prekonal uzamknutie a následne vošiel do jej vnútorných priestorov. Pracovníci ochrany objektov bezodkladne vykonali potrebné úkony, muža na mieste zadržali a odovzdali ho hliadke policajtov prvého bratislavského okresu, ktorá muža eskortovala na policajné oddelenie.

Následne bolo zistené, že muž sa už dopustil v posledných 24-mesiacov krádeže, za ktorú bol právoplatne odsúdený. „Poverený príslušník Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave I v tejto súvislosti vzniesol obvinenie z trestného činu krádeže v štádiu pokusu 26-ročnému Pavlovi Z. z Bratislavy,“ upresnil Szeiff a dodal, že po vykonaní potrebných úkonov muža umiestnili v cele policajného zaistenia.

Bratislavská krajská polícia iba pred pár dňami informovala o ďalšom kurióznom prípade, keď mladému mužovi v priestoroch obvodného oddelenia PZ pri vyťahovaní občianskeho preukazu vypadla priamo pred policajta skladačka s pervitínom. Muž následne policajtom dobrovoľne vydal viacero ďalších vreciek s obsahom pervitínu.


Exit mobile version