Site icon Časopis Metropola

Petržalské trhovisko na Mlynarovičovej čaká zmena prevádzkových hodín

Petržalské trhovisko na Mlynarovičovej čaká zmena prevádzkových hodín

V zmysle nového nariadenia bude trhovisko fungovať v inom režime v lete a v inom v zime.

Trhovisko na Mlynarovičovej ulici v bratislavskej Petržalke čaká zmena otváracích hodín, otvorené bude aj v nedeľu. Miestni poslanci na dnešnom zastupiteľstve schválili nový trhový poriadok. V zmysle nového nariadenia bude trhovisko Mlynarovičova fungovať v inom režime v lete a v inom v zime. Za letné obdobie určil správca mesiace od apríla do septembra, keď bude prevádzková doba trhoviska počas pracovných dní od 06:00 do 19:00 a v sobotu od 06:00 do 17:00.

zdroj: petrzalka.sk/trhovisko/

V zimnom období, od októbra do marca, bude prevádzková doba od pondelka do piatka od 07:00 do 18:00 a v sobotu od 07:00 do 16:00. „Po novom bude petržalské trhovisko celoročne otvorené aj v nedeľu, a to v letnom období od 07:00 do 15:00 a v zimnom období od 08:00 do 15:00,“ ozrejmila hovorkyňa Petržalky Mária Halašková s tým, že pri rôznych príležitostiach ako Medzinárodný deň žien, Deň matiek, ako aj v deň pred prvým a posledným dňom školského roka, bude predaj kvetov na trhovisku povolený až do 20:00. „Režim fungovania miestneho trhoviska počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja sa nemení, teda ostáva zatvorené,“ dodala. Nariadenie nadobúda účinnosť 9. marca.

Petržalka prijala ešte v decembri minulého roka novelu trhového poriadku pre trhovisko Mlynarovičova, ktorou prišlo ku zmene jej správcu. Tým bol donedávna Miestny podnik verejnoprospešných služieb (MP VPS). Od nového roka je však už v priamej správe mestskej časti. „Po tomto rozhodnutí pribudli na zozname majetku v správe Petržalky okrem trhoviska aj zberný dvor, detské ihrisko Znievska a ďalšie vybrané pozemky, medzi nimi aj areál MP VPS či veľký pozemok na Iľjušinovej ulici,“ poznamenala Halašková.

zdroj: petrzalka.sk/trhovisko/

Rozhodnutie zmeniť správcu trhoviska prijala mestská časť aj z dôvodu potreby rekonštrukcie rokmi zanedbaných priestorov. Už v minulom roku bolo na projektovú dokumentáciu vyčlenených 10-tisíc eur, avšak financie sa nakoniec presunuli do tohtoročného rozpočtu Petržalky. „Trhovisko Mlynarovičova si zaslúži novú podobu. V prvom rade bude potrebné riešiť rokmi zanedbané problémy s nefunkčnou kanalizáciou, rozvodmi vody a elektriny,” konštatuje vedúci oddelenia miestneho úradu, ktoré po novom spravuje trhovisko a zberný dvor Peter Slovák.

Exit mobile version