Site icon Časopis Metropola

Petržalka pristavila kontajnery na zber nadrozmerného odpadu v 84 lokalitách

Petržalka pristavila kontajnery na zber nadrozmerného odpadu v 84 lokalitáchPetržalka pristavila kontajnery na zber nadrozmerného odpadu v 84 lokalitách

Bratislavská Petržalka pristavila tento týždeň kontajnery na zber nadrozmerného odpadu v 84 lokalitách. Ako informuje hovorkyňa mestskej časti Mária Halašková, tento rok budú veľkokapacitné kontajnery v rámci jesenného zberu pristavené do 12. decembra. „Kontajnery budú pristavované dvakrát týždenne, vždy v pondelok a stredu od 12:00 do 18:00,“ uviedla. Ide o bezplatnú službu, ktorou chce samospráva odbremeniť obyvateľov od odvozu nadrozmerného odpadu na vlastné náklady, či komplikovanej manipulácie s ním.

Mestská časť umiestňuje veľkokapacitné kontajnery dvakrát do roka – na jar a na jeseň. Za asistencie pracovníkov údržby do nich môžu obyvatelia umiesiť nadrozmerný odpad. Do kontajnerov nie je možné vhadzovať nebezpečný, či drobný stavebný odpad. „Samospráva sa snaží každým rokom počet kontajnerov navyšovať, pričom adresy ich umiestnenia spravodlivo obmieňa,“ priblížila Halašková s tým, že tento rok ich obyvatelia nájdu až v 84 lokalitách Petržalky. Kompletný harmonogram jesenného pristavenia veľkokapacitných kontajnerov je dostupný na webe www.petrzalka.sk/kontajnery/.


Exit mobile version