Site icon Časopis Metropola

Petržalka pripravila pri Veľkom Draždiaku víkendový program pre verejnosť

Petržalka pripravila pri Veľkom Draždiaku víkendový program pre verejnosť

V pláne je pokračovanie programu Leto pri Draždiaku, súboj plavidiel, aj beachvolejbalový turnaj.

Bratislavská Petržalka pripravila pri Veľkom Draždiaku víkendový program pre verejnosť. Ako informuje mestská časť v tlačovej správe, v piatok 12. augusta o 16:00 bude pokračovať prázdninový program Leto na Draždiaku. V sobotu 13. augusta od 10:00 sú v pláne animácie pre deti, penová show a tretí ročník podujatia Letná vlna fantázie so sprievodným programom, súbojom plavidiel, či ukážkou záchrany topiaceho sa v podaní vodnej záchrannej služby zo spolku Octopus.

V sobotu 13. augusta sa v spolupráci s Beach Club Draždiak odohrá beachvolejbalový turnaj Draždiak cup 2022. V nedeľu 14. augusta bude od 13:00 pokračovať animačný program pre deti.

Mestská časť počas tohtoročnej letnej sezóny osadila v okolí jazera nový kontajner s toaletami, lavičky a smetné koše, ako aj päť svojpomocne vyrobených prezliekacích kabíniek. „Výroba jednej prezliekacej kabínky z dielne mestskej časti vyšla približne 300 eur,“ konštatuje samospráva. Ďalším opatrením, ktoré samospráva vykonala v spolupráci s dobrovoľníkmi pre komfort návštevníkov v okolí jazera, je ochrana zelene pred každoročnými nájazdmi bobra. „Tentokrát sa nám podarilo osadiť 50 metrov pletiva a ochrániť tak 17 stromov do výšky jedného metra,“ uzavrela samospráva.

Exit mobile version