Site icon Časopis Metropola

Opitý sprejer skončil za mrežami

Opitý sprejer skončil za mrežami

Pri výsluchu sa mladý muž ku spáchaniu skutku priznal a svoj čin oľutoval.

Polícia v Bratislave zadržala sprejera, ktorý pod vplyvom alkoholu poškodzoval fasádu budovy zdravotného strediska na Hubeného ulici. Ako informuje hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (PZ) v Bratislave Silvia Šimková, konanie mladého muža spozoroval v stredu 26. januára krátko predpoludním v čase svojho služobného voľna policajt bratislavskej pohotovostnej motorizovanej jednotky (PMJ).

„Policajt toto konanie oznámil na linke 158, pričom v krátkom čase sa na miesto dostavila hliadka PMJ. Mladého muža podrobili kontrole, pri ktorej si policajti všimli, že muž mal na rukách ešte nezaschnutú farbu po spreji. Zároveň sa na mieste v blízkosti muža nachádzala prázdna nádoba od spreja. Keďže vzniklo dôvodné podozrenie zo spáchania trestného činu, policajti muža eskortovali na policajné oddelenie. Nakoľko muž javil známky požitia alkoholu, na oddelení ho podrobili dychovej skúšky, ktorá sa skončila s výsledkom 0,69 miligramu na liter alkoholu vo vydychovanom vzduchu, čo predstavuje hodnotu 1,44 promile,“ popisuje udalosť hovorkyňa s tým, že muž skončil v cele policajného zaistenia.

Poverený príslušník Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave III. začal v tejto súvislosti stíhanie vo veci trestného činu poškodzovania cudzej veci. „Pri výsluchu sa mladý muž ku skutku priznal a svoj čin oľutoval,“ dodala Šimková a doplnila, že výška škody bude predmetom ďalšieho dokazovania.


Exit mobile version