Site icon Časopis Metropola

Od utorka sa zmenia podmienky parkovania na Tyršovom nábreží, dlhodobé parkovanie spoplatnia

Od utorka sa zmenia podmienky parkovania na Tyršovom nábreží, dlhodobé parkovanie spoplatnia

Nové pravidlá minimalizujú dlhodobé parkovanie a zároveň poskytujú dve bezplatné hodiny na kultúru, šport či prechádzku.

Od utorka 23. augusta sa zmenia podmienky parkovania na Tyršovom nábreží v Bratislave. Ako informuje mesto na sociálnej sieti, nové pravidlá minimalizujú dlhodobé parkovanie a zároveň poskytujú dve bezplatné hodiny na kultúru, šport či prechádzku. „V rámci prípravy revitalizácie Sadu Janka Kráľa a nábrežia sa zaoberáme aj využitím tohto priestoru. Chceme, aby bol aj naďalej prístupný návštevníkom, ktorí potrebujú použiť auto, na druhej strane však nechceme, aby slúžil ako neregulovaná odstavná plocha pre dlhodobé parkovanie,“ vysvetľuje mesto.

Magistrát minulé leto komplexne obnovil povrchy na nábreží pri zjazde zo Starého mosta, vytvoril tam nové zelené plochy a lokálne opravil aj plochu na mieste bývalého lunaparku. „Na oboch plochách sme tiež vyznačili parkovacie miesta, aby bolo jasné, kde je možné parkovať a kde nie,“ konštatuje samospráva. Ako dodáva, teraz pripravujú druhý krok regulácie, ktorým je spoplatnenie parkovania hodinovou sadzbou. „Nový režim parkovania na Tyršovom nábreží je nastavený tak, aby slúžil prioritne návštevníkom nábrežia a Sadu Janka Kráľa a minimalizoval dlhodobé parkovanie,“ dodáva mesto.

Cez pracovné dni v čase 7:00 – 17:00 budú prvé dve hodiny parkovania zdarma, každá ďalšia hodina bude spoplatnená sadzbou dve eurá. „Cez pracovné dni v čase 17:00 – 22:00 a cez víkendy a sviatky, keď je plocha najviac využívaná návštevníkmi dochádzajúcimi za rekreáciou, budú rovnako prvé dve hodiny parkovania zdarma a každá ďalšia hodina spoplatnená sadzbou jedno euro,“ uvádza samospráva. V čase 22:00 – 7:00 bude parkovanie bezplatné.

Riešenie pri bývalom lunaparku realizuje magistrát ako dočasné, do doby, kým bude pripravená celková revitalizácia Tyršovho nábrežia. „S časťou revitalizácie nábrežia sme už začali a v okolí pamätníka Daniela Tupého. Aktuálne budujeme nové chodníky a priestor doplníme o novú výsadbu, mobiliár a osvetlenie,“ uzatvára mesto.

Exit mobile version