Site icon Časopis Metropola

Od nedele pribudnú školské spoje a zlepší sa nadväznosť prímestskej dopravy

Od nedele pribudnú školské spoje a zlepší sa nadväznosť prímestskej dopravy

Od nedele 5. marca začnú platiť zmeny cestovných poriadkov regionálnej autobusovej dopravy v Bratislavskom kraji, zabezpečovanej spoločnosťou Arriva Mobility Solutions. Ako informuje dopravca v tlačovej správe, od uvedeného dátumu začnú premávať nové školské spoje a na základe požiadaviek cestujúcich sa zlepší aj nadväznosť niektorých spojov.

Nové školské spoje budú premávať na linkách 529 (Pezinok – Viničné) a 622 (Bernolákovo – Bratislava), pričom školské spoje na linke 628 (Chorvátsky Grob – Bernolákovo) budú mať novú konečnú zastávku pri ZŠ Javorová alej a nebudú obsluhovať zastávku Chorvátsky Grob, Na Pasienku. Posunú tiež školské spoje na linkách 277 (Malacky – Bilíkove Humence) a 729 (Senec – Tomášov).

V rámci zlepšenia nadväznosti prímestskej dopravy bude spoj linky 239 o 6:35 z Lábu odchádzať o 10 minút skôr, z dôvodu prestupu na vlak s odchodom o 6:40. „Linka 277 (Malacky – Láb) bude v poobednej špičke odchádzať z Malaciek o päť minút neskôr, aby sa umožnili lepšie prípoje od expresnej autobusovej linky 205,“ konštatuje dopravca. Zavedú tiež nový pár spojov Modra, Zochova chata – Šenkvice – Modra, Zochova chata, ktoré zlepšia spojenie medzi Modrou, miestnou časťou Modra-Harmónia a Šenkvicami. Drobné časové posuny alebo iné zmeny sa dotknú aj liniek 219 (Bratislava – Borinka), 525 (Bratislava – Chorvátsky Grob) a 527 (Bratislava – Viničné).

V rámci zmien tiež pridajú nové zastávky Dunajská Lužná, Lipová (obsluhovaná linkou 727), Chorvátsky Grob, ZŠ Javorová alej (obsluhovaná linkou 628), Trnava, Dohnányho (obsluhovaná linkou 666) a na zastávke Bratislava, Slovnaftská bude zastavovať aj linka 799. „Zmeny v regionálnej autobusovej doprave v Bratislavskom kraji boli pripravené v spolupráci s Integrovaným dopravným systémom v Bratislavskom kraji (IDS BK) a naším objednávateľom – Bratislavským samosprávnym krajom. Vychádzame v ústrety potrebám našich cestujúcich, či už ide o deti a študentov, alebo ľudí, ktorí využívajú prímestskú dopravu na cestovanie za prácou,“ priblížil hovorca spoločností ARRIVA na Slovensku Peter Stach.

Súčasťou zmien je aj obnovenie obsluhy miestnej časti Svätý Martin v Senci linkou 657, ktorú v plnej miere financuje mesto Senec. Podrobný zoznam zmien v prímestskej autobusovej doprave v Bratislavskom kraji nájdu cestujúci na stránkach IDS BK.

Exit mobile version