Site icon Časopis Metropola

Návštevníkom Trhoviska Miletičova chýba zeleň aj bezbariérovosť

Návštevníkom Trhoviska Miletičova chýba zeleň aj bezbariérovosť

Vyplýva to z participatívneho prieskumu Metropolitného inštitútu Bratislavy, do ktorého sa zapojilo 2 500 Bratislavčanov, 43 predajcov a deväť odborníkov.
BRATISLAVA 17. apríla (SITA) – Návštevníkom Trhoviska Miletičova v Bratislave chýba zeleň aj bezbariérovosť. Vyplýva to z participatívneho prieskumu Metropolitného inštitútu Bratislavy (MIB), do ktorého sa zapojilo 2 500 Bratislavčanov, 43 predajcov a deväť odborníkov. „Výsledky participácie MIB zohľadní v ďalšom kroku, vyhlásení verejnej urbanisticko-architektonickej súťaže na projekt premeny trhoviska,“ konštatuje na sociálnej sieti Team Bratislava.

Podľa vyjadrenia obyvateľov má trhovisko vlastnú atmosféru, ktorú si želajú zachovať. „Napriek tomu, že je miesto dostupné polohou, nie je bez bariér. V budúcnosti by malo byť otvorené pre všetkých návštevníkov,“ vysvetlilo mesto. Pre väčší pocit bezpečia by podľa návštevníkov malo byť doplnené aj verejné osvetlenie. „Trhovisku chýba zeleň a celkovo by sa malo lepšie pripraviť na zmeny klímy. Predajcovia poukázali na negatíva plechových striech na stánkoch, ktoré v lete sálajú horúčavu,“ dodáva Team Bratislava. Ľudia si tiež želajú, aby sa na trhovisku mohlo recyklovať. Uprednostnení by podľa zapojených do prieskumu mali byť predajcovia lokálnych produktov.

Exit mobile version